Reklama

Zamkną cmentarze na 1 listopada? Premier wyjaśnia

Opublikowano: śr, 28 paź 2020 12:27
Autor:

Zamkną cmentarze na 1 listopada? Premier wyjaśnia - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI - Decyzję dotyczącą funkcjonowania cmentarzy 1 listopada zostawiamy na przyszły tydzień - powiedział podczas piątkowej konferencji (23 października) premier Mateusz Morawiecki.

Szef rządu, odnosząc się do pytania jednego z dziennikarzy o ewentualne zamknięcie cmentarzy 1 listopada, zaapelował jednocześnie o rozłożenie odwiedzin grobów na kilka dni.

- Będziemy widzieli wówczas (w przyszłym tygodniu), jak wygląda krzywa przyrostu zakażeń i decyzja będzie wtedy ostatecznie podjęta, co do ewentualnych ograniczeń i zasad

- wyjaśnił premier.


 

 Jednocześnie Mateusz Morawiecki zaapelował o to, aby pozostać w domach 1 listopada.

- Jeżeli można prosić, to zachęcam do odwiedzenia grobów bliskich parę dni wcześniej, kilka dni później, zostawić to na kilka tygodni później

- powiedział szef polskiego rządu.

 - Najważniejsze jest, żeby nie było wielkiej kumulacji, wielkiego zgromadzenia w jednym miejscu, jak przy wejściach, punktach zakupu zniczy, kwiatów. To są miejsca, w których może dochodzić do zakażeń

- podkreślił.

Wybierając się na cmentarze, należy pamiętać o tym, że na terenie nekropolii obowiązuje nakaz noszenia maseczek. 

Adam Niedzielski, minister zdrowia, podczas konferencji prasowej przypomniał:

- W tej chwili, jeśli państwo przeanalizujecie bieżące przepisy, dotyczące obostrzeń w tym zakresie, to na cmentarzu jest obowiązek noszenia maseczki i on jest niezależny od strefy. 

Dodał również:

- Myślę, że szczególnie w kontekście nadciągających świąt 1 listopada, będziemy zwracali szczególną uwagę z jednej strony na popularyzację tej informacji, ale z drugiej strony też na ten temat rozmawialiśmy z komendantem (głównym policji) i to będzie też przedmiotem zainteresowania policji. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE