reklama
reklama

Zalew Maziarnia w Wilczej Woli czeka na ratowników. Jakie ceny na "Lazurowym Wybrzeżu" w Czarnej Sędziszowskiej?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso Kolbuszowskie

Zalew Maziarnia w Wilczej Woli czeka na ratowników. Jakie ceny na "Lazurowym Wybrzeżu" w Czarnej Sędziszowskiej? - Zdjęcie główne

Maziarnia to jedyny zalew w powiecie kolbuszowskim. Co roku utworzone tu kąpielisko cieszy się dużym zainteresowaniem. | foto Archiwum Korso Kolbuszowskie

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCIGmina przygotowuje się do rozpoczęcia sezonu kąpielowy nad zalewem w Wilczej Woli. Aktualnie samorząd poszukuje ratowników, którzy będą czuwać nad bezpieczeństwem wypoczywających. Czy znajdą się chętni? Wiemy także, jakie stawki będą obowiązywać na "Lazurowym Wybrzeżu" w Czarnej Sędziszowskiej, nieopodal naszego powiatu.
reklama

Dzikowiecka gmina, podobnie jak w latach ubiegłych, planuje uruchomić tymczasowe kąpielisko nad zalewem Maziarnia w Wilczej Woli.

reklama

Zmiana terminu

Anna Płaza, pracownik dzikowieckiego urzędu, poinformowała, że sezon kąpieliskowy nad zalewem rozpocznie się nieco później, niż wstępnie planowano. 

reklama

Początkowo była mowa o 15 lipca. Teraz, najbardziej prawdopodobnym terminem startu sezonu kąpielowego w Wilczej Woli, jest sobota, 22 lipca. Ma on potrwać do 20 sierpnia. Na taki właśnie okres zostaną zatrudnieni wodni ratownicy.

Kąpielisko wstępnie ma być czynne w soboty, niedziele i święta. Gmina aktualnie nie otrzymała jeszcze pełnej dokumentacji - samorząd czeka na potwierdzenie i zgodę na otwarcie kąpieliska od Wód Polskich z Rzeszowa.

Ratownicy poszukiwani

Franciszek Zieliński, pracownik UG Dzikowiec, poinformował w rozmowie z nami, że nad bezpieczeństwem turystów, jak co roku, czuwać będą wykwalifikowani ratownicy. 

Dzięki ratownikom nie było sytuacji zagrażających zdrowiu i życiu plażowiczów, wypoczywających nad zalewem Maziarnia.

reklama

Ratownicy będą zatrudnieni od poniedziałku do piątku w godz. 14-19 oraz w sobotę i niedzielę w godz. 9-19. Zainteresowani mogą składać dokumenty do 16 czerwca.

Każda osoba ubiegająca się o posadę ratownika na kąpielisku musi posiadać uprawnienia ratownika wodnego zgodnie z ustawą oraz certyfikat potwierdzający pozytywne ukończenie kursu w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy. Jest to niezbędne.

Gmina Dzikowiec przed rozpoczęciem sezonu kąpielowego musi także zwrócić się z wnioskiem o zbadanie wody w zbiorniku Maziarnia do Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kolbuszowej. Ma jednak na to jeszcze trochę czasu. 

Wybrzeże rzut beretem

Bliżej niż do Wilczej Woli mieszkańcy Kolbuszowej będą mieli do "Lazurowego Wybrzeża". To nowe strzeżone kąpielisko w Czarnej Sędziszowskiej (gmina Sędziszów Małopolski), które powstało zaledwie 15 kilometrów od miasta nad Nilem. Nazwa obiektu pochodzi od koloru wody w akwenie. 

Sezon wystartuje tam 23 czerwca (piątek) o godz. 14 i potrwa do 3 września. Data rozpoczęcia sezonu nie ulegnie zmianie. Sama ceremonia może natomiast się opóźnić - to wszystko będzie zależało od panujących tego dnia warunków atmosferycznych.

Przez siedem dni w tygodniu, w godz. 10-20, nad bezpieczeństwem wypoczywających nad wodą, przy linii brzegowej o długości 100 metrów będą czuwać ratownicy (po dwóch na zmianie). Kąpiel będzie możliwa w godzinach ich pracy, natomiast w czasie, kiedy nie będzie ich na obiekcie, będzie można tam przebywać, ale wchodzenie do wody będzie zabronione.

"Lazurowe Wybrzeże" powstało na przejętym przez gminę Sędziszów Małopolski terenie, z którego korzystała firma Kruszgeo. 

- W tym miejscu zakończona została eksploatacja złoża piasku. W związku z tym, że pojawiła się szansa przejęcia tego obiektu, porozumieliśmy się z Kruszgeo i zamieniliśmy się z tą firmą działkami

- wyjaśnia  w rozmowie z Korso Bogusław Kmieć, burmistrz Sędziszowa Młp. 

Dla najmłodszych za darmo

Obok kąpieliska powstanie przebieralnia, natrysk i ustawione zostaną przenośne toalety. Będzie też strefa gastronomiczna. Mieszkańcy gminy oraz goście będą mieć również do dyspozycji plażę, a na terenie samego akwenu wyznaczone zostaną dwie strefy dla osób, które potrafią pływać i tych, którzy nie posiadają takiej umiejętności. Brodzik będzie głęboki na maksymalnie 80 cm, a dla bardziej zaawansowanych pływaków głębokość wody wynosi 2 metry. 

- Ustalona zostanie odpłatność za korzystanie z obiektu. Zastanawiamy się jeszcze nad kwotą. Na pewno nie będzie to cena, która odstraszy osoby chcące skorzystać z kąpieliska

- mówił w maju szef gminy Sędziszów Młp.

Teraz wiemy już, jakie będą to stawki. Włodarz poinformował nas we wtorek (13 czerwca), że bilet normalny, bez ulg, będzie kosztował 5 zł za osobę dorosłą. Młodzież z legitymacją szkolną zapłacą 2 zł, natomiast dzieci do 7. roku życia mogą korzystać z atrakcji bezpłatnie.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama