Reklama

Zalana droga, powalone drzewa. Interwencje kolbuszowskich strażaków po burzach

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso Kolbuszowskie

Zalana droga, powalone drzewa. Interwencje kolbuszowskich strażaków po burzach - Zdjęcie główne

Gdzie w powiecie kolbuszowskim interweniowali strażacy? Sprawdzamy. Zdjęcie poglądowe | foto Archiwum Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Wczorajsze (24 sierpnia) ulewne deszcze i silne wiatry wyrządziły sporo szkód na Podkarpaciu. Strażacy najwięcej pracy mieli w powiecie mieleckim. W Kolbuszowej i okolicach było nieco spokojniej, jednak nie obyło się bez interwencji mundurowych. Do jakich zdarzeń wyjeżdżali kolbuszowscy strażacy?

Synoptycy ostrzegali wczoraj (24 sierpnia) przed ulewnymi deszczami i silnym wiatrem na Podkarpaciu. Prognozy się potwierdzili. Strażacy w całym naszym województwie byli wzywani 59 razy, w tym 3 interwencje dotyczyły powiatu kolbuszowskiego. O jakich zdarzeniach mowa?

Zalana droga, powalone drzewa

Dyżurny kolbuszowskiej straży pożarnej poinformował w rozmowie z nami, że pierwsze zgłoszenie dotyczące usuwania skutków burz miało miejsce o godz. 15:28. W Majdanie Królewskim doszło do częściowego zalania drogi krajowej numer 9 wskutek niedrożnych studzienek odpływowych. Na jednym pasie jezdni było około 30 cm wody. Strażacy zakończyli działania po około 20 minutach.

Po godz. 16:40 straż pożarna otrzymała kolejne zgłoszenie. Tym razem dotyczyło ono przewróconego drzewa na drogę gminną w Hucie Komorowskiej, które tarasowało przejazd. Do działań skierowano jeden zastęp z tamtejszej jednostki OSP. Działania zostały zakończone o godz. 17:30.

W międzyczasie, około godz. 17:10, wpłynęło zgłoszenie o przewróconym drzewie na garaż w Ostrowach Tuszowskich. Na miejscu pracował jeden zastęp z PSP Kolbuszowa i jeden z miejscowej OSP. Akcja została zakończona kilka minut po godz. 18.

Niespokojnie na Podkarpaciu

Bryg. Marcin Betleja, rzecznik prasowy komendy wojewódzkiej PSP w Rzeszowie, poinformował, że na terenie całego województwa podkarpaccy strażacy interweniowali w sumie 59 razy w związku z burzami.

- Główne działania to usuwanie połamanych drzew i konarów z jezdni, chodników. W 10 przypadkach pomagaliśmy zabezpieczyć uszkodzone dachy na budynkach gospodarczych i mieszkalnych. Najwięcej interwencji w powiatach: mieleckim, niżańskim,  jasielskim i stalowowolskim. Nikt nie został ranny

- przekazał rzecznik.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy