Reklama

Reklama

Zakończono elektryfikację linii kolejowej biegnącej przez Kolbuszową

Opublikowano: 9 sierpnia 2021 05:00
Autor: | Zdjęcie: Joanna Serafin

Zakończono elektryfikację linii kolejowej biegnącej przez Kolbuszową - Zdjęcie główne

Wyposażona w sieć trakcyjną trasa kolejowa umożliwi kursowanie elektrycznych składów. Zwiększy się jej przepustowość. | foto Joanna Serafin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Roboty związane z budową sieci trakcyjnej na linii nr 71 Ocice – Rzeszów zostały zakończone. Co dalej? I kiedy powstanie zapowiadany przystanek kolejowy w Kolbuszowej Górnej?

- Obecnie wykonawca inwestycji jest na etapie przygotowania wniosku do prezesa Urzędu Transportu Kolejowego o dopuszczenie do prowadzenia ruchu pociągów trakcją elektryczną

- informuje Dorota Szalacha z PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., którą pytamy o zakończoną elektryfikację

ZOBACZ TAKŻE: Mieszkańcy zgłosili to na policję. Zostały one sprawdzone i...

Kiedy taka zgoda będzie wydana, uruchomione zostaną połączenia aglomeracyjne relacji: Rzeszów – Kolbuszowa – Rzeszów.

Jak dodaje nasza rozmówczyni, dzięki inwestycji PLK podróżni zyskają 14 nowych przystanków i dodatkowe perony, które zwiększą dostępność do kolei na Podkarpaciu. 

W stronę Kolbuszowej - na linii nr 71, lepszą dostępność zapewnią nowe przystanki Rzeszów Północny, Głogów Małopolski Os. Niwa oraz Kolbuszowa Górna. 

- Budowa przystanku w Kolbuszowej Górnej (Wojków, przyp. red.) planowana jest w drugim półroczu 2023 roku

- dodaje Dorota Szalacha. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (4)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • miesiąc temu | ocena +0 / -0

  DarekP

  Na razie to Wasze propozycje są zbyt optymistyczne. Na LK71 od grudnia ma się pojawić JEDEN pociąg IC do Szczecina przez Lublin, Warszawę. I to na razie tyle. Drugą sprawą jest PKA, która będzie mogła zacząć porządne kursy z Kolbuszowej, tu można się spodziewać odjazdów co pół godziny w godzinach szczytu (PKA+PolRegio).

 • miesiąc temu | ocena +1 / -1

  Adams

  I dalej nic z tego artykułu nie wynika kiedy będą pociągi jeździć niewiadomo

  • miesiąc temu | ocena +1 / -0

   Gre.Rzeszów

   Będą jeździć jak do tej pory te same składy. Prawdopodobnie od grudnia tego roku (po uzyskaniu decyzji) także i InterCity ma puścić składy ta linią. Skorzystają na tym pasażerowie m.in. Kolbuszowej, Tarnobrzega gdyż przejazd przykładowo do Warszawy będzie odbywał się już bez zmiany lokomotywy ze spalinowej na elektryczną. Z Rzeszowa Głównego do Lublina pociągi IC będą trasowane także w/w linią (przez Kolbuszową) a nie jak dotychczas wyłącznie przez Łańcut, Leżajsk. Skorzystają na tym mieszkańcy Tarnobrzega którzy obecnie nie mają żadnego składu InterCity. Z Rzeszowa Głównego będzie można dojechać przykładowo do Warszawy bez zmiany lokomotywy trzema drogami (przez Kraków, Lublin czy też Tarnobrzeg, Sandomierz, Radom)

   • miesiąc temu | ocena +0 / -0

    Edward

    Ciekawe czy będzie można zdążyć przed 6 rano do pracy żeby przyjazd był do Rzeszów o ,5 30