Reklama

Zakaz wstępu do lasu

Opublikowano: czw, 20 kwi 2017 11:32
Autor:

Zakaz wstępu do lasu - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Wyrządzają szkody w lasach, doprowadzając nawet do zagrożenia trwałości drzew sosnowych. Mowa o larwach osnui gwiaździstej, którym leśnicy zdecydowali się wytoczyć wojnę.

W najbliższym czasie Nadleśnictwo Kolbuszowa planuje wykonać chemiczny zabieg agrolotniczy na terenie leśnictwa Lipnica na łącznej powierzchni 325 ha. - Powodem przeprowadzenia zabiegu jest zagrożenie drzewostanów sosnowych ze strony szkodliwego owada – osnui gwiaździstej, którego larwy powodują całkowite niszczenie aparatu asymilacyjnego drzew. Skutkuje to dużym osłabieniem drzewostanów, co w efekcie prowadzi do zagrożenia ich trwałości – wyjaśnia Bartłomiej Peret, nadleśniczy Nadleśnictwa Kolbuszowa.

Więcej w 16 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.