Reklama

Zakaz przemieszczania się w sylwestra. Są jednak 4 wyjątki. Jakie?

Opublikowano:
Autor:

Zakaz przemieszczania się w sylwestra. Są jednak 4 wyjątki. Jakie?  - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Podczas ostatniej konferencji prasowej Adam Niedzielski, minister zdrowia ogłosił, że Polacy będą mieli zakaz przemieszczania się między godziną 19:00 31 grudnia, a 6 rano 1 stycznia. Są jednak przypadki, które mogą umożliwić nam wychodzenie z domów. Jakie?

Pierwszym z przypadku, kiedy możemy wyjść z domu, mimo zakazu, jest praca. Jeśli człowiek ma wyznaczone godziny pracy w trakcie godzin policyjnych, to może legalnie się do niej udać, lub z niej wrócić.

Kolejny to potrzeba życiowa. Rozumie się przez to konieczność odwiedzin osoby, która się źle czuje, wizytę u lekarza, psychologa, bądź do apteki. Wliczają się do nich także spacery z psem.

Następnym przypadkiem jest wolontariat. W godzinach policyjnych dom mogą opuścić osoby, które wykonują ochotniczo i bez wynagrodzenia świadczenia na rzecz przeciwdziałania skutkom koronawirusa.

Ostatnim jest kult religijny. Osoby czujące potrzebę wyjścia do kościoła mogą w sylwestra legalnie sprawować kult religijny, w tym czynności lub obrzędy religijne.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy