Reklama

Za mały zastrzyk gotówki dla klubów sportowych z terenu gminy Majdan Królewski? - Na klasę okręgową jest to niewystarczająca kwota - mówi jeden z przedstawicieli

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Z archiwum Korso.

Za mały zastrzyk gotówki dla klubów sportowych z terenu gminy Majdan Królewski? - Na klasę okręgową jest to niewystarczająca kwota - mówi jeden z przedstawicieli - Zdjęcie główne

Skarbnik Korony Majdan Królewski przyznaje, że pieniędzy nie wystarcza. | foto Z archiwum Korso.

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Trzy kluby z terenu gminy - "Korona" Majdan Królewski, "Korzeń" Huta Komorowska i LZS Krzątka - otrzymają w tym roku wsparcie finansowe o łącznej wysokości 95 tysięcy złotych. Przedstawiciel jednego z nich mówi wprost, że to zdecydowanie za mały zastrzyk gotówki.

Na upowszechnienie kultury fizycznej i sportu gmina ze swojego budżetu planuje przeznaczyć w 2023 roku łącznie 102 tys. złotych. 95 tysięcy z tej kwoty zostanie przeznaczone na wsparcie finansowe dla miejscowych klubów.

Dla trzech klubów

Skorzysta na tym KS "Korona" w Majdanie Królewskim, Ludowy Zespół Sportowy w Krzątce oraz Uczniowski Klub Sportowy "Korzeń" w Hucie Komorowskiej. Reszta pieniędzy z budżetu ma zapewnić wynagrodzenia dla trenerów i szkoleniowców. 

Największa pula pieniędzy została przyznana majdańskiej "Koronie". Klub otrzyma wsparcie w wysokości 50 000 zł. Sportowcy z Krzątki mogą z kolei liczyć na 33 000 zł, a "Korzeń" wzbogaci się o 12 000 zł. Wszystko to na tworzenie warunków sprzyjających uprawianiu sportu, poprawie kondycji fizycznej, promocję sportu i aktywnego stylu życia oraz umożliwieniu dostępu do różnorodnych form aktywności sportowej.

Za mało na okręgówkę

Nasuwa się pytanie, czy łączna kwota niespełna 100 tysięcy złotych z budżetu gminy, rozbita na trzy kluby sportowe, jest wystarczająca? Inwestycja w upowszechnianie kultury fizycznej i sportu jest zazwyczaj na szarym końcu w planach budżetowych samorządu. Liczby nie kłamią. Co natomiast mówi przedstawiciel "Korony" Majdan Królewski?

Janusz Kudela, skarbnik majdańskiego klubu sportowego, przekazał w rozmowie z nami, że gminne pieniądze są wykorzystywane w głównej mierze na utrzymanie boiska i zakup sprzętu dla zawodników.

- Pieniądze idą m.in. na pielęgnację boiska, koszenie trawy, wertykulację, wałowanie, wysypywanie linii, pranie koszulek dla zawodników i zakup piłek, dresów czy butów piłkarzom

- tłumaczy nasz rozmówca.

Przez ostatnie lata majdański klub mógł liczyć na wsparcie rzędu 30-40 tysięcy złotych. W ostatnim roku kwota została zwiększona do 50 tys. złotych, jednak biorąc pod uwagę wzrost kosztów sprzętu i nieprzewidziane wydatki np. pilne remonty, często i ta kwota nie wystarcza. 

- W tej chwili to wystarcza, aby wyjść na "zero", a nawet brakuje. Wtedy trzeba szukać prywatnych sponsorów, albo sami się składamy. Na klasę okręgową jest to niewystarczająca kwota

- przyznaje Kudela.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy