Reklama

Z REGIONU. Uczcili pamięć piłkarzy, którzy zginęli w Weryni

Opublikowano:
Autor:

Z REGIONU. Uczcili pamięć piłkarzy, którzy zginęli w Weryni  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W sobotę, 13 lipca, w Mielcu odbyła się trzecia edycja Memoriału 5-ciu Chłopaków ze Stali. Organizatorem wydarzenia jest Krystian Pydych, który cudem przeżył tragiczny wypadek w Weryni.

Ta tragedia wstrząsnęła całym piłkarskim środowiskiem w kraju. 26 marca 2016 roku doszło do jednej z największych tragedii w historii całego polskiego sportu. Około godziny 9:40 w miejscowości Werynia w powiecie kolbuszowskim doszło do tragicznego wypadku, w wyniku którego śmierć poniosło pięciu piłkarzy trzecioligowej Wólczanki Wólka Pełkińska. 

Uczył się od nowa 

Zginęli bracia Rafał i Kamil Pydychowie, Patryk Szewczak, Kamil Oślizło oraz Mariusz Korzępa. Cudem śmierci uniknął Krystian Pydych, który przez ponad dwa miesiące od wypadku był w śpiączce. Podczas śpiączki przeszedł dwa bardzo groźne udary niedokrwienne mózgu, miał połamaną lewą stronę czaszki i obrzęk mózgu. Po wybudzeniu uczył się chodzić na nowo. 

Upamiętnić zmarłych 

Dziś kultywuje pamięć o swoich braciach i przyjaciołach organizując charytatywny Memoriał 5-ciu Chłopaków ze Stali. Dwa lata temu po raz pierwszy przygotował sportowe wydarzenie, która ma upamiętnić zmarłych piłkarzy ale też zgromadzić pieniądze dla potrzebujących dzieci, osób ciężko chorych bądź poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych.

Pamiątkowa tablica 

W tym roku pieniądze uzyskane podczas Memoriału trafią do trzech dziewczynek. - Wykorzystujemy tę tragedię do tego, by pomóc innym, potrzebującym osobom - powiedział Krystian Pydych, organizator Memoriał 5-ciu Chłopaków ze Stali.

W turnieju piłkarskim zagrały cztery drużyny: Przyjaciele Chłopaków, Wólczanka Wólka Pełkińska oraz Smoczanka Mielec. Turniej wygrała drużyna z Wólki Pełkińskiej. 

Po Memoriale została odsłonięta tablica pamiątkowa „5 Chłopaków ze Stali” na Stadionie Miejskim w Mielcu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE