Reklama

Z regionu. Telefoniczni oszuści znowu wyłudzili pieniądze

Opublikowano: śr, 11 lis 2020 09:59
Autor:

Z regionu. Telefoniczni oszuści znowu wyłudzili pieniądze  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Oszuści cały czas szukają nowych pomysłów lub modyfikują dotychczas wykorzystywane, aby skutecznie wyłudzać pieniądze, które często stanowią oszczędności naszego życia. Przestępcy posługują się podstępem i podszywają się pod funkcjonariuszy lub podają się za dawno niewidzianych krewnych.

W poniedziałek (9 listopada) w Rzeszowie doszło do dwóch oszustw dokonanych metodą "na policjanta". Przestępcy, podając się za policjantów, wyłudzili pieniądze od mieszkańców Rzeszowa - 80-letniego mężczyzny i 61-letniej kobiety.

Oszuści działali według znanego schematu. Na telefony stacjonarne pokrzywdzonych, zadzwonił nieznany mężczyzna. Podając się za policjantów i prokuratora, poinformowali rozmówców, że rozpracowują szajkę oszustów, którzy dysponując numerami kont i danymi klientów banków i wybierają z nich pieniądze lub zaciągają kredyty. Dla powodzenia akcji konieczne było wybranie pieniędzy z konta i przekazanie ich rzekomym policjantom.

- Pokrzywdzeni pojechali do banku i wybrali pieniądze. Dalsze dyspozycje, co do przekazania gotówki, oszuści przekazywali, dzwoniąc na ich telefony komórkowe - poinformował rzecznik prasowy rzeszowskiej policji. 


Mężczyzna przekazał pieniądze nieznanej kobiecie, która przyszła do jego mieszkania. Natomiast oszukana kobieta pozostawiła gotówkę w miejscu wskazanym przez oszustów. Podczas całego zdarzenia ich telefony były blokowane przez połączenie z oszustami. Dopiero po pewnym czasie pokrzywdzeni zorientowali się, że zostali oszukani i zawiadomili policjantów.

Policjanci apelują:

Jeśli ktoś, podając się przez telefon za policjanta, żąda przekazania pieniędzy, wybrania gotówki z banku - zakończ rozmowę telefoniczną! Poinformuj o podejrzanym telefonie kogoś bliskiego oraz Policję.

Policjanci, prokuratorzy nigdy nie rozmawiają o prowadzonych przez siebie sprawach przez telefon! NIGDY nie proszą o wypłacanie i przekazywanie jakichkolwiek pieniędzy w celu ich zabezpieczenia przed oszustami.

Funkcjonariusze przypominają, aby nigdy nie przekazywać pieniędzy nieznanym osobom, niezależnie od okoliczności, jakie przedstawiają. W razie podobnych telefonów należy się skutecznie rozłączyć i zadzwonić pod nr 112. Pamiętajmy, że dzwoniąc pod numer alarmowy, połączymy się z centrum powiadamiania ratunkowego, a nie bezpośrednio z policją.


UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • rok temu | ocena +0 / -0

    nierozsadni

    to przechodzi ludzkie pojęcie jak mozna byc az tak naiwnym żeby się dać nabrać na tego rodzaju oszustwa... Seniorzy zainstalujcie sobie automatyczna sekretarkę oszuści nie lubią zostawiać wiadomości kazda wiadomosc sprawdzać dzwonic na Policje..,, myslalem, że o tych trikach już wszyscy seniorzy wiedza...niestety