Reklama

Reklama

Z REGIONU. Skontrolowali 192 kierowców ujawniając 112 przypadków przekroczenia prędkości

Opublikowano: 24 października 2019 22:24
Autor:

Z REGIONU. Skontrolowali 192 kierowców ujawniając 112 przypadków przekroczenia prędkości - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Rzeszowscy policjanci podsumowali wczorajsze ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjnych „Prędkość”. Głównym celem działań było egzekwowanie od kierujących przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości, ale policjanci zwracali uwagę na każde zachowanie naruszające przepisy drogowe.

Wczoraj (23 października) policjanci z wydziału ruchu drogowego rzeszowskiej komendy uczestniczyli w ogólnopolskich działaniach kontrolno-prewencyjnych „Predkość”. Ich głównym celem było egzekwowanie od kierujących przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości. Nadmierna prędkość jest w dalszym ciągu jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Zazwyczaj są to również najtragiczniejsze zdarzenia. Funkcjonariusze prowadzili pomiary prędkości, zarówno statycznie, laserowymi mierników prędkości oraz dynamicznie z wykorzystaniem radiowozów wyposażonych w wideorejestratory. 

W działaniach uczestniczyło 40 funkcjonariuszy drogówki, którzy skontrolowali 192 kierujących, ujawniając 112 przypadków przekroczenia prędkości. W 8 przypadkach kierowcy przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym, za co stracili prawa jazdy. Niechlubnym „rekordzistą” okazał się 58-letni kierowca volvo, który w Krasnem w terenie zabudowanym, przy ograniczeniu dopuszczalnej prędkości do 50 km/h, pędził 138 km/h. Prawo jazdy stracił również 19-letni kierowca, który w ciągu dwóch lat od wydania uprawnień, popełnił trzy wykroczenia powodujące zagrożenie w ruchu drogowym.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.