Reklama

Z REGIONU. Policjanci z Rzeszowa będą wozić się hybrydami |ZDJĘCIA|

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Dzisiaj na rzeszowskim Rynku odbyło się przekazanie mundurowym nowych radiowozów. To pierwsze samochody z napędem hybrydowym, które będą wykorzystywane w służbie przez rzeszowskich policjantów i jedne z pierwszych w skali całego kraju. 

Samochody to oznakowane radiowozy marki Toyota Corolla kombi z napędem hybrydowym i automatyczną skrzynią biegów. Każdy z nich kosztował około 102 tys. złotych.

- Pojazdy wyposażone są w silniki o pojemności 1.8 l, o mocy całkowitej 125 kw mocy, z których 73 kw przypada na silnik spalinowy i 53 kw generuje silnik elektryczny (łącznie ok. 166 km) i prędkości maksymalnej 180 km/h - informuje Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie. 

Nowe radiowozy poświęcił ks. Jan Szczupak, proboszcz kościoła farnego w Rzeszowie, a kluczyki do samochodów przekazał Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa. 

- Radiowozy trafią do policjantów Komisariatu Policji I na Nowym Mieście, Komisariatu Policji II na Baranówce, Komisariatu Policji Rzeszów-Śródmieście i Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie - wyliczają podkarpaccy mundurowi. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE