Reklama

Z regionu. Policjanci będą patrolować na rowerach

Opublikowano: czw, 2 lip 2020 10:42
Autor:

Z regionu. Policjanci będą patrolować na rowerach  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Mieleccy policjanci odebrali trzy rowery. Zakup jednośladów został sfinansowany ze środków przekazanych przez Urząd Miasta w Mielcu. Od dziś służbę patrolową na jednośladach pełnić będą policjanci wydziału prewencji. Patrole rowerowe będą kierowane w miejsca, gdzie utrudniony jest dostęp radiowozem.

Do policjantów wydziału prewencji mieleckiej jednostki Policji trafiły trzy rowery. W przekazaniu jednośladów wziął udział Prezydent Miasta Mielca Jacek Wiśniewski oraz Komendant Powiatowy Policji w Mielcu nadkom. Jacek Juwa.
 
Patrole rowerowe będą kierowane w miejsca, gdzie dojazd radiowozem jest utrudniony lub niemożliwy. Policjanci będą również patrolować ścieżki rowerowe, reagując na wykroczenia popełniane przez osoby wypoczywające na terenach rekreacyjnych. Szczególną uwagę zwrócą także na prawidłowe poruszanie się po ścieżkach rowerowych rowerzystów, pieszych oraz rolkarzy.
 
Rowery o wartości 3500 złotych każdy, zostały zakupione z pieniędzy przekazanych przez Urząd Miasta w Mielcu. Zakup wyposażenia tj. mundury, buty, kaski i akcesoria dla policyjnych rowerzystów o wartości 9500 złotych również sfinansowany został przez Urząd Miasta w Mielcu.

- Komendant nadkom. Jacek Juwa podziękował prezydentowi miasta Mielec Jackowi Wiśniewskiemu za zakup oraz wyraził nadzieję, że przekazany sprzęt przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa, szczególnie niechronionych uczestników ruchu drogowego oraz usprawni pracę funkcjonariuszy poprzez ułatwienie dojazdu do trudno dostępnych miejsc, tj. górka cyranowska, miejskie parki oraz tereny ogródków działkowych - dodał rzecznik prasowy. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.