Reklama

Z REGIONU. Gra w „Mukę” powróciła do szkół. Może być niebezpieczna dla jej uczestników

Opublikowano:
Autor:

Z REGIONU. Gra w „Mukę” powróciła do szkół. Może być niebezpieczna dla jej uczestników - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Pozornie niegroźna zabawa, popularna w latach 80-tych, gra w „Mukę” może okazać się groźną dla zdrowia. Przekonał się o tym uczeń jednej ze szkół w Sędziszowie Małopolskim, który został ranny. Na szczęście obrażenia okazały się niegroźne.

Jeśli twoje dziecko wróciło ze szkoły z posiniaczonymi częściami ciała, to może się okazać, że dostało „mukę". Ta z pozoru niegroźna zabawa powróciła do szkół kilka miesięcy temu. Chodzi w niej o to, by kogoś zaskoczyć i uderzyć go w ramię.

Podczas gry trzeba w jakiś sposób przykuć uwagę „ofiary" i pokazać jej „kółko" powstałe z zetknięcia palca wskazującego i kciuka. Jeśli ktoś na to spojrzy – możemy go pozornie „bez przeszkód” uderzyć z pięści w ramię. Tutaj kończy się zabawa, a zaczyna niebezpieczeństwo wyrządzenia komuś krzywdy i narażenia go na utratę zdrowia.

Przekonał się o tym uczeń jednej ze szkół średnich w Sędziszowie Małopolskim, który wczoraj został uderzony przez swojego rówieśnika w ramie, co spowodowało uraz. Na szczęście obrażenia 16-latka nie są poważne. Teraz sprawa trafi do sądu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE