Reklama

Reklama

Z PODKARPACIA. Zbiorowe zatrucie w przedszkolu

Opublikowano: 27 października 2019 06:07
Autor:

Z PODKARPACIA. Zbiorowe zatrucie w przedszkolu  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informuje, że w dniach 24-25 października na SOR w Sanoku zgłosiło się 7 dzieci w wieku przedszkolnych z objawami zatrucia pokarmowego.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Sanoku podjął natychmiastowe działania wyjaśniające.

Aktualnie hospitalizowanych jest 16 dzieci.

Trwa dochodzenie epidemiologiczne ustalające źródło zachorowań dzieci uczęszczających do przedszkola na osiedlu Błonie w Sanoku. Pobrano próbki żywieniowe oraz wymazy od chorych.

Do czasu ustalenia źródła zachorowań przedszkole pozostanie zamknięte.

Objawy zatrucia pokarmowego pojawiły się u dzieci, które uczęszczają do przedszkola na osiedlu Błonie w Sanoku. W dniach 24-25 października siedmioro dzieci zgłosiło się na sanocki Szpitalny Oddział Ratunkowy z zaburzeniami żołądkowo-jelitowymi. W ciągu dnia w sobotę na SOR z objawami zatrucia zgłoszono kolejnych 31 dzieci, a po południu na oddziale ratunkowym było już 25 przedszkolaków.

"Trwa dochodzenie epidemiologiczne ustalające źródło zachorowań. Pobrano próbki żywieniowe oraz wymazy od chorych" - poinformował Sanepid.

Wyniki badań epidemiologicznych mają być znane za 2-3 dni.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.