Reklama

Z PODKARPACIA. Zamieszany w oszustwa seniorów zatrzymany

Opublikowano: czw, 30 sty 2020 16:02
Autor:

Z PODKARPACIA. Zamieszany w oszustwa seniorów zatrzymany  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Policjanci ustalili i zatrzymali 47-latka, któremu oszuści działający metodą na "wnuczka", zlecili odebranie pieniędzy od mieszkanki Tarnobrzega. Przekazane 34 tys. złotych, miały polubowne załatwić sprawę wypadku jej najbliższego członka rodziny.

Policjanci z wydziału kryminalnego z Tarnobrzega, zajmujący się rozpracowaniem osób dokonujących oszustw metodą na „wnuczka”, ustalili tożsamość mężczyzny, który pracował dla  nich jako kurier. Odebrał on od seniorki 34 tys. złotych, w zamian za polubowne załatwienie sprawy. Do przekazania pieniędzy doszło na początku grudniu 2018 r. W tym czasie 47-latek za pomocą portalu internetowego, szukał pracy jako kurier. Nie czekał długo na ofertę. Następnego dnia, skontaktował się z nim mężczyzna podający się za pracownika firmy windykacyjnej i zaproponował mu kurs do Tarnobrzega. Miał odebrać od seniorki pieniądze i przelać je na podane konto. Za swoją pracę otrzymał 400 zł - relacjonuje KMP Tarnobrzeg.

Na podstawie zebranych informacji i ustaleń, w połowie stycznia 2020 r., policjanci zatrzymali 47-letniego mieszkańca gminy Gorzyce. Mężczyzna usłyszał zarzuty i przyznał się do popełnienia przestępstwa. Prokurator Rejonowy w Tarnobrzegu wobec podejrzanego zastosował środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru.

Za popełnione przestępstwo grozi  mężczyźnie kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8. Wkrótce będzie odpowiadał przed sądem.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE