Reklama

Z PODKARPACIA. Skradziona mazda w rękach strażników granicznych

Opublikowano:
Autor:

Z PODKARPACIA. Skradziona mazda w rękach strażników granicznych - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Funkcjonariusze SG z Korczowej ujawnili, że wjeżdżająca do Polski Mazda 6, została skradziona na Ukrainie i od 4 lat poszukiwana jest przez Interpol.

Autem podróżował 38-letni obywatel Ukrainy.

- W trakcie kontroli granicznej funkcjonariusze SG najpierw ujawnili, iż ukraiński kierowca posługuje się podrobionym w całości dowodem rejestracyjnym pojazdu - informuje mjr Elżbieta Pikor, rzecznik prasowy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.

- Następnie ustalono, że mazda nie posiada oryginalnej naklejki znamionowej zawierającej numer VIN, a element konstrukcyjny z numerem został przeniesiony z innego pojazdu - dodaje przedstawicielka straży.

Ostatecznie okazało się, że od 4 lat pojazd ten jest poszukiwany przez Interpol jako utracony na terenie Ukrainy. Jego szacunkowa wartość to 28 tys. zł.

- W związku z powyższym pojazd zatrzymano. Kierującego przesłuchano w charakterze świadka, a zgromadzone materiały przekazano do Prokuratury Rejonowej w Jarosławiu z wnioskiem o wydanie postanowienia o wszczęciu śledztwa - wyjaśnia mjr Elżbieta Pikor.

Od początku tego roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG ujawnili ponad 140 podejrzanych pojazdów (kwota 5,5 mln zł), w tym na przejściu granicznym w Korczowej zatrzymano 64 - na łączną kwotę prawie 3 mln zł.


Fot. Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE