Reklama

Z PODKARPACIA. Przerzucali nielegalnych imigrantów. Usłyszeli zarzuty

Opublikowano:
Autor:

Z PODKARPACIA. Przerzucali nielegalnych imigrantów. Usłyszeli zarzuty  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI 28 czerwca funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Służby Granicznej zatrzymali w Krakowie dwóch obywateli Mongolii podejrzewanych o organizowanie procederu nielegalnej migracji.

Mowa o 26 i 28-latku przebywających w Polsce legalne i posiadają tytuły pobytowe związane z wizą studencką.

- Prokuratura Rejonowa w Lesku już przedstawiła im zarzuty dotyczące organizowania dla migrantów nielegalnego przekroczenia granicy z Ukrainy do Polski - informuje  Elżbieta Pikor, rzecznik bieszczadzkiej Służby Granicznej. 

W ramach prowadzonego śledztwa ustalono, że zatrzymani cudzoziemcy przerzucali nielegalnych migrantów wykorzystując kanał przerzutowy zlokalizowany na  tzw. „zielonej granicy” w Bieszczadach.

Dwaj zatrzymani, to poszukiwani przez Straż Graniczną od jesieni 2018 roku organizatorzy przerzutu migrantów m.in. z Mongolii.

- W grudniu 2018 roku funkcjonariusze SG z Krościenka zatrzymali czterech organizatorów przerzutu nielegalnych imigrantów - dwóch ob. Holandii, ob. Francji oraz ob. Mongolii. Zostali zatrzymani jak przeprowadzali w Bieszczadach przez tzw. zieloną granicę z Ukrainy do Polski grupę pięciu obywateli Mongolii - wyjaśnia rzecznik. 

W wyniku dalej prowadzonych działań funkcjonariusze Straż Graniczna ustalili, że w procederze dodatkowo brało udział jeszcze dwóch mężczyzn. Dopiero kilka dni temu udowodniono, że są to studenci z Mongolii. Łącznie do sprawy zatrzymano sześć osób. 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE