Reklama

Z PODKARPACIA. Pijany przeklinał i wykrzykiwał wulgaryzmy podczas mszy

Opublikowano:
Autor:

Z PODKARPACIA. Pijany przeklinał i wykrzykiwał wulgaryzmy podczas mszy  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Staszowscy policjanci zatrzymali 37 – letniego mieszkańca miasta w związku z zakłócaniem niedzielnej Mszy Świętej. Jak wynika z relacji świadków, mężczyzna miał głośno wykrzykiwać wulgaryzmy. Przestępstwo zakłócania obrządku religijnego zagrożone jest karą nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Podczas niedzielnej Mszy Świętej mężczyzna, który wszedł do kościoła zaczął głośno wykrzykiwać wulgaryzmy i przekleństwa oraz gestykulował rękoma złośliwie przeszkadzając osobom przybywającym w kościele.

Gdy ksiądz przerwał odprawianie mszy, wtedy mężczyzna wyszedł ze świątyni. O zajściu został powiadomiony dyżurny, do którego w między czasie telefonicznie dotarło zgłoszenie o awanturującym się mężczyźnie w lokalu gastronomicznym w centrum miasta.

Na miejsce zostali skierowani funkcjonariusze, którzy zatrzymali 37-letniego mieszkańca Staszowa. W chwili zatrzymania miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Noc spędził w policyjnym areszcie. Wczoraj został mu przedstawiony zarzut popełnienia przestępstwa, do którego się przyznał i dobrowolnie poddał karze. Za swoje chuligańskie wybryki odpowie przed sądem.

Przestępstwo zakłócania obrządku religijnego zagrożone jest karą nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE