Reklama

Z PODKARPACIA. Kościół odpowiada burmistrzowi. Ten kontruje zarzuty

Opublikowano:
Autor:

Z PODKARPACIA. Kościół odpowiada burmistrzowi. Ten kontruje zarzuty - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W niedzielę, 8 grudnia, we wszystkich kaplicach oraz kościołach dekanatu Ustrzyk Dolnych ma zostać odczytane słowo Arcybiskupa Przemyskiego - "Troska o katechezę szkolną". Duchowny zarzuca włodarzom Ustrzyk propagowanie ideologii sprzecznych z katolicyzmem, burmistrz odpowiada.

W liście arcybiskup przywołuje fakty m.in. o usunięciu religii ze szkół przez komunistów oraz jej powrocie w 1990 roku. Według niego następują „są coraz nachalniejsze próby wchodzenia do szkół – zwykle bez zgody rodziców – ludzi, którzy propagują ideologie sprzeczne nie tylko z wiarą katolicką, ale godzące również w ogólnie przyjęte normy społeczne i wartości narodowe”.

Zdaniem arcybiskupa jednym z celów, jaki najwyraźniej postawili przed sobą orędownicy postępującej laicyzacji, jest(...)
  CZYTAJ WIĘCEJ >>  

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE