Reklama

Z PODKARPACIA. Kara za ściganie wilków. Pomocne okazały się zdjęcia

Opublikowano:
Autor:

Z PODKARPACIA. Kara za ściganie wilków. Pomocne okazały się zdjęcia  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Grzywną ukarany został mieszkaniec Krakowa, który ścigał wilki samochodem na terenie Nadleśnictwa Lutowiska. Dowodem w sprawie były zdjęcia wykonane przez fotografa przyrody, realizującego projekt fotograficzny na zlecenie Lasów Państwowych.

– Fotograf wykonał kilka zdjęć, po czym zatrzymał szarżującego za wilkami mężczyznę. Kierowca terenówki tłumaczył się, że ma pozwolenie na wjazd wydane przez nadleśnictwo, co okazało się nieprawdą - informuje Edward Marszałek, rzecznik prasowy RDLP w Krośnie.

- Sprawca, po nagłośnieniu zdarzenia przez media, 18 grudnia sam zgłosił się do nadleśnictwa, przyznał się do winy i wyraził skruchę. Po przesłuchaniu nałożona została nań łączna kara w wysokości 800 złotych za naruszenie zakazu wjazdu na tereny leśne i za płoszenie zwierząt - dodaje przedstawiciel Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych. 

Mieszkaniec Krakowa został ukarany grzywną w wysokości 800 zł. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE