Reklama

Z PODKARPACIA. Już niedługo światowy zjazd chasydów! Odwiedzą grób cadyka Elimelecha

Opublikowano: ndz, 24 lut 2019 22:14
Autor:

Z PODKARPACIA. Już niedługo światowy zjazd chasydów! Odwiedzą grób cadyka Elimelecha - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI 24 - 26 lutego Leżajsk odwiedzą chasydzi, którzy pielgrzymują z całego świata, aby modlić się przy grobie cadyka Elimelecha. Policjanci zadbają o bezpieczeństwo pielgrzymów i mieszkańców naszego miasta.

Jak co roku Leżajsk odwiedzą liczne grupy pielgrzymów z całego świata. Może to być nawet kilka tysięcy osób, którzy przyjadą między innymi z Europy, Izraela, Stanów Zjednoczonych i Kanady.

- Nad bezpieczeństwem pielgrzymów czuwać będą policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Leżajsku, których wspierać będą funkcjonariusze z Oddziałów Prewencji Policji w Rzeszowie, Straży Miejskiej w Leżajsku, Służby Ochrony Kolei oraz Państwowej Straży Pożarnej w Leżajsku - informuje rzecznik prasowy KPP w Leżajsku. 

Organizacja parkingów

W tych dniach dla przybywających pielgrzymów zorganizowano parkingi w rejonie ulicy Cmentarnej, gdzie jednocześnie może pomieścić się 10 autokarów. Na parkingu przed Urzędem Skarbowym /ul. Targowa/ położonym w pobliżu Cmentarza Żydowskiego może wjechać jednocześnie 2 autokary i po wyjściu pasażerów autokar udaje się na parking przy ulicy Cmentarnej. Na ulicy Targowej nie może jednocześnie przebywać więcej niż 2 autokary. Jako dodatkowy został wyznaczony parking przy stadionie „Pogoni Leżajsk” przy ulicy Podolszyny.

Ograniczenia w ruchu drogowym       

W czasie trwania uroczystości kierowcy powinni spodziewać się czasowych utrudnień w ruchu drogowym głównie w okolicy Placu Targowego i ulic przyległych. Dla ruchu drogowego zostanie zamknięta ulica Górna, ruch pojazdów odbywać się będzie jedynie dla właścicieli posesji zamieszkałych przy tej ulicy od strony ulicy Krótkiej do Cmentarza Żydowskiego. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.