Reklama

Z PODKARPACIA. Ewakuacja po wybuchu. Jedna osoba nie żyje

Opublikowano: pt, 20 gru 2019 19:30
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Łańcuccy policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności i przyczyny wczorajszej (19 grudnia) eksplozji. Do wybuchu doszło przed godz. 19 prawdopodobnie podczas rozbrajania pocisku. 41-letni mężczyzna zmarł w szpitalu.

Zdarzenie miało miejsce w garażu na jednej z posesji w Rakszawie.

- Jak wstępnie ustalili policjanci, w budynku gospodarczym doszło do eksplozji podczas rozbrajania pocisku przeciwlotniczego pochodzącego z okresu II wojny światowej. Ciężko ranny został 41-letni właściciel posesji. Niestety życia mężczyzny nie udało się uratować, zmarł w szpitalu - informują mundurowi z KPP w Łańcucie. 

Po zdarzeniu, policjanci zabezpieczyli teren wokół budynku przed dostępem osób postronnych, na miejsce wezwali saperów. Okazało się, że w garażu znajduje się jeszcze pięć bomb przeciwlotniczych z zapalnikami.

- Na czas prac związanych z zabezpieczeniem i wywozem niewybuchów, zarządzono ewakuację mieszkańców sąsiadujących domów - dodają mundurowi. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE