Reklama

Z PODKARPACIA. Bili powrozem wycieńczone zwierzę. Koń padł. Teraz odpowiedzą przed sądem

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Zarzut znęcania się ze szczególnym okrucieństwem nad końmi usłyszało dwóch obywateli Rumunii.

W sobotę  (8 grudnia) około godz. 2, na terenie stacji paliw w Zboiskach (pow. krośnieński) dwóch mężczyzn biło leżącego na parkingu konia. Zwierzę było skrajnie wycieńczone. Nie miało siły wstać. Dwaj obywatele Rumunii starali zmusić konia do wejścia na platformę stojącego obok samochodu.

- Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że wewnątrz zaparkowanego iveco znajdowało się pięć innych koni. Konie przewożone były w ekstremalnie trudnych dla nich warunkach, były ściśnięte i wiązane metalowymi łańcuchami. Pojazd, wewnątrz którego się znajdowały, nie był przystosowany do transportu takiej ilości zwierząt, nie było w nim urządzeń do pojenia i karmienia przewożonych koni - informuje KMP Krosno. 

Na miejsce przyjechał weterynarz. Niestety, mimo podanych leków, bite zwierzę nie przeżyło. 

Policjanci zatrzymali dwóch obywateli Rumunii w wieku 33 i 39 lat. Obaj twierdzili, że wiozą zwierzęta z Rumunii w okolice Kielc. Nie posiadali jednak wymaganych dokumentów uprawniających do przewozu zwierząt po terytorium Polski. 

- Mężczyźni zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty znęcania się ze szczególnym okrucieństwem nad przewożonymi przez siebie końmi oraz naruszenie przepisów dot. transportu zwierząt. Sąd Rejonowy w Krośnie zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. - informują przedstawiciele krośnieńskiej policji. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE