Reklama

Z KRAJU: TV Trwam krytykuje PiS. Później nagranie znika z sieci [WIDEO]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: gov.pl

Z KRAJU:  TV Trwam krytykuje PiS. Później nagranie znika z sieci [WIDEO] - Zdjęcie główne

Takiego materiały uderzającego w obecny rząd w TV Trwam chyba jeszcze nie było. | foto gov.pl

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Media ojca Tadeusza Rydzyka skrytykowały w swoim materiale politykę Prawa i Sprawiedliwości. Podczas emisji programu przytoczona została wypowiedź prezesa partii sprzed lat, która odnosiła się do obecnej sytuacji związanej z cenami jednego z kluczowych dla polskiej gospodarki produktów.

„Informacje dnia” to serwis emitowany na antenie Telewizji Trwam, w którym widzowie mogą poznać aktualne wiadomości z kraju i świata. W środowym jego wydaniu poruszona została kwestia drożejącego paliwa. Ceny przekroczyły bowiem granicę 6 złotych za litr benzyny.

Nie byłoby w tej informacji nic zaskakującego, gdyby nie obarczenie odpowiedzialnością za drożyznę Jarosława Kaczyńskiego. Prezes PiS twierdził wówczas, że ówczesny rząd powinien obniżyć akcyzę, aby przywrócić ceny do niższego poziomu.

- Na początku 2012 roku Jarosław Kaczyński swoją osobą firmował pomysł obniżenia akcyzy. (...)  Granica 6 zł za litr paliwa na wielu stacjach w Polsce została osiągnięta. Polacy sięgają głęboko do kieszeni, bo podwyżki są mocno odczuwalne. (…) Niespełna 10 lat temu ceny paliw dochodziły do psychologicznej granicy 6 zł. Winą za taki stan rzeczy Prawo i Sprawiedliwość obarczało rządzącą wówczas koalicję PO-PSL.

– słuchamy w materiale Telewizji Trwam.

PiS u władzy, akcyza nadal wysoka

W dalszej części materiału jego autor wskazuje, że choć dziś Prawo i Sprawiedliwość jest u władzy, wobec szalejących cen nie potrafi wprowadzić w życie wskazówki, której jeszcze kilka lat temu udzielało swoim poprzednikom.

- Ceny osiągają granicę 6 zł za litr benzyny. Mimo to, jak dotąd, żaden z przedstawicieli Prawa i Sprawiedliwości nie mówi o możliwej obniżce akcyzy

- to właśnie podatek jest według autora materiału czynnikiem, który rząd mógłby - zgodnie z własnymi podpowiedziami sprzed lat - wykorzystać do walki z wysokimi cenami paliwa. Lektor podkreślił również, że drożyzna przekłada się na podwyżki w innych gałęziach gospodarki zależnych od transportu.

Natychmiastowa reakcja widzów

Dotychczas ojciec Tadeusz Rydzyk postrzegany był jako sojusznik partii rządzącej. Otwarta krytyka wobec prezesa PiS wzbudziła natychmiastową reakcję odbiorców. W działaniu redemptorysty internauci zaczęli doszukiwać się próby wyegzekwowania celu finansowego.

Niektórzy uznali też, że uderzenie w Jarosława Kaczyńskiego może oznaczać koniec współpracy charyzmatycznego duchownego z rządem. Do materiału wyemitowanego przez Telewizję Trwam odniósł się między innymi Artur Dziambor z Konfederacji, który nie krył swojego zadowolenia i słów pochwały wobec mediów ojca Rydzyka.

Zarówno na kanale w serwisie YouTube, jak i na stronie internetowej Radia Maryja, publikowane wcześniej materiały związane z cenami paliw zostały usunięte w godzinach wieczornych.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy