Reklama

Wypadki śmiertelne, ręka wciągnięta w maszynę i złamania nóg. Inspekcja pracy o wypadkach w powiecie kolbuszowskim

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Korso Kolbuszowskie

Wypadki śmiertelne, ręka wciągnięta w maszynę i złamania nóg. Inspekcja pracy o wypadkach w powiecie kolbuszowskim  - Zdjęcie główne

Śmiertelny wypadek, do którego doszło 25 stycznia w Przyłęku zastał zakwalifikowany jako wypadek w pracy. | foto Korso Kolbuszowskie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Wypadek przy pracy to nierzadkie zjawisko. Każde tego typu zdarzenie powinno być zgłaszane do Inspektoratu Pracy. Ile takich przypadków odnotowano w powiecie kolbuszowskim?

W 2021 roku doszło do trzech, na szczęście niegroźnych, wypadków w naszym powiecie. Początek 2022 roku to już dwa wypadki, w których zginęły osoby podczas pracy. 

Wypadki w 2021 roku 

W 2021 roku do Okręgowego Inspektoratu Pracy w Rzeszowie zgłoszono trzy zdarzenia wypadkowe, które miały miejsce w powiecie kolbuszowskim.

Na terenie jednej z firm w Kolbuszowej podczas prac związanym z przycinaniem gałęzi  jedna osoba spadła z drabiny i została przetransportowana do szpitala w Kolbuszowej z podejrzeniem złamania nogi. 

W Kosowach pracownik podczas montażu reklamy na sklepie spadł z drabiny, z wysokości około dwóch metrów. W wyniku zdarzenia złamał prawą nogę. 

Z kolei w zakładzie w Kolbuszowej doszło do zablokowania linii produkcyjnej. Pracownik wszedł na górny podest maszyny, gdzie stwierdził zakleszczenie folii pomiędzy dwoma walcami. Podczas próby jej odblokowania nastąpiło uruchomienie maszyny. Prawa ręka mężczny została wciągnięta między walce. Poszkodowany sam uwolnił rękę z maszyny. W wyniku zdarzenia doznał urazu ścięgna prawej dłoni. 

Wypadki w 2022 roku 

Z kolei w 2022 roku zgłoszono trzy zdarzenia wypadkowe. W Widełce kierujący samochodem dostawczym nie stosując się do sygnałów świetlnych sygnalizatora na przejeździe kolejowym, wjechał pod najeżdżający szynobus relacji Rzeszów - Kolbuszowa. W wyniku poniesionych obrażeń poszkodowany zmarł na miejscu zdarzenia. 

W Przyłęku pracownica poruszająca się samochodem osobowym najprawdopodobniej wpadła w poślizg i zderzyła się z jadącym z naprzeciwka samochodem ciężarowym. W wyniku poniesionych obrażeń poszkodowana zmarła na miejscu. 

Na terenie zakładu produkcyjnego w Brzezówce, w trakcie układania prętów na stół spawalniczy jeden z nich uderzył pracownika w głowę. Poszkodowany doznał rany tłuczonej głowy. 

Wypadki w województwie

Poszkodowanych w wypadkach przy pracy zostało 2847 mieszkańców naszego województwa. Czternastu pracowników uległo ciężkim wypadkom, a jedenaście osób poniosło śmierć. Częściej wypadkom ulegali mężczyźni (61,3 proc. ogółu). 

Do najczęstszych urazów należą uszkodzenia rąk i nóg - złamania, zwichnięcia, itd. Wielu z poszkodowanych doznaje także urazu głowy. Najmniej obrażeń dotyczy szyi, kręgosłupa i tułowia.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy