Reklama

Wyniki matur – gdzie w naszym powiecie najsłabiej?

Opublikowano:
Autor:

Wyniki matur – gdzie w naszym powiecie najsłabiej? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Zdawalność wśród maturzystów z powiatu kolbuszowskiego wyniosła w tym roku 76 procent. Najlepiej z egzaminem dojrzałości poradzili sobie absolwenci Liceum Ogólnokształcącego, najsłabiej – Zespołu Szkół Technicznych.

Przez prawie cały maj absolwenci szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski mierzyli się z najważniejszym dla siebie egzaminem. Po maturalnym stresie przyszedł czas na oczekiwanie. Wyniki, które zadecydują o przyjęciu na wybrane kierunki studiów, uczniowie poznali 5 lipca. 

Jeszcze tego samego dnia z gratulacjami dla swoich podopiecznych pospieszył dyrektor i grono pedagogiczne kolbuszowskiego Liceum Ogólnokształcącego (gratulacje znalazły się na oficjalnej stronie internetowej LO). Nie ma się co dziwić, bowiem to właśnie uczniowie tej szkoły osiągnęli najlepszą zdawalność w powiecie kolbuszowskim. - Spośród 119 osób, które przystąpiły do egzaminu dojrzałości, zdało 118 osób. Zdawalność wyniosła więc 99,2 procent – poinformował Wojciech Cebula, wicestarosta powiatu kolbuszowskiego. Nie ukrywał, że tak wysoki wynik to w dużej mierze zasługa dyrektora placówki, który przy rekrutacji uczniów zwracał uwagę przede wszystkim na wyniki egzaminu gimnazjalnego i oceny na świadectwie.


Nieco słabiej wypadli uczniowie Zespołu Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych w Weryni, gdzie zdawalność wyniosła 62 procent (do matury przystąpiło 39 uczniów). Najwięcej trudności egzamin dojrzałości sprawił podopiecznym Zespołu Szkół Technicznych w Kolbuszowej. Tu zdawalność ukształtowała się na poziomie 58 procent (maturę zdawało 108 uczniów). 

Więcej w Korso nr 29/20.07.216

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE