Reklama

Wykonawca nie przestrzega podstawowych zasad BHP - mówi sołtys Dzikowca o budowie chodnika

Opublikowano:
Autor:

Wykonawca nie przestrzega podstawowych zasad BHP - mówi sołtys Dzikowca o budowie chodnika      - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Krzysztof Serafin, sołtys Dzikowca, zwrócił uwagę na przedłużające się prace związane z budową chodnika przy ul. ks. Sudoła. - Wykonawca nie przestrzega podstawowych zasad BHP - dodaje gospodarz wsi.

Temat pojawił się na ostatniej sesji, w poniedziałek, 2 grudnia. - Czy ktoś z gminy nadzoruje budowę chodnika w Dzikowcu, bo wykonawca nie przestrzega podstawowych zasad BHP - poinformował sołtys Serafin. 

Jak dodał, z racji wykonywanych tam prac powstaje wiele zagrożeń. - Wysypana ziemia na drodze, niepozabezpieczane studzienki, nie wygląda to najlepiej. Miał być skończony ten chodnik do końca listopada - nadmienił gospodarz wsi. Józef Tęcza, wójt gminy Dzikowiec, potwierdził, że termin minął 30 listopada. 

Sołtys wymieniał jeszcze inne mankamenty dotyczące budowy nowego traktu. - Strasznie blisko drogi jest krawężnik zrobiony. Można było zrobić tak jak na ulicy Dworskiej, odsunąć 40 cm kostki. Tam będą i wypadki, i rozwalone opony, koła, ale przypuszczam, że to już musztarda po obiedzie - zgłosił problem Krzysztof Serafin.

Do nas również dotarły sygnały o nieprzestrzeganiu zasad BHP przez wykonawcę. - Gdy jechałam tamtędy po 16, było już ciemno - relacjonuje jedna z naszych Czytelniczek. - Robotnicy chodzili po drodze bez kamizelek, bez strojów z odblaskami. Dobrze, że tam trzeba jechać wolniej, bo mogłoby dojść do tragedii - mówi kobieta. 

W tej sprawie skontaktowaliśmy się z Zarządem Dróg Powiatowych w Kolbuszowej. Eugeniusz Szczebiwilk, dyrektor ZDP, potwierdził, że termin zakończenia prac minął 30 listopada. Zapewnił również, że prace zakończą się w przeciągu kilku, kilkunastu dni. Jak dodał, za zabezpieczenie i przestrzeganie zasad BHP odpowiada wykonawca. Do zarządu nie docierały sygnały o zagrożeniach czy niewłaściwym zabezpieczeniu placu budowy. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE