Reklama

Wyczekiwany, szczególnie przez mieszkańców Woli Raniżowskiej, remont drogi powiatowej ma ruszyć jeszcze w tym tygodniu

Opublikowano: pt, 17 maj 2019 20:00
Autor:

Wyczekiwany, szczególnie przez mieszkańców Woli Raniżowskiej, remont drogi powiatowej ma ruszyć jeszcze w tym tygodniu - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Jakie utrudnienia czekają na kierowców i mieszkańców?W sprawie, mającego rozpocząć się lada dzień remontu odcinka drogi powiatowej w Woli Raniżowskiej, skontaktowaliśmy się z Eugeniuszem Szczebiwilkiem, dyrektorem Zarządu Dróg Powiatowych w Kolbuszowej. Jak nam powiedział, plac budowy został przekazany już wykonawcy. Dodał, że firma powinna rozpocząć prace jeszcze w tym tygodniu.

Dyrektor ZDP w Kolbuszowej poinformował również, że mieszkańcy Woli Raniżowskiej oraz kierowcy będą musieli liczyć się z utrudnieniami drogowymi, ale dopiero w późniejszej fazie przebudowy, kiedy wykonywana będzie wierzchnia, a więc ścieralna warstwa asfaltu. 

Zaznaczył też, że wówczas najprawdopodobniej wyznaczone zostaną objazdy. - Remont drogi chcemy robić całą szerokością jezdni - powiedział i dodał, że efekt końcowy będzie wtedy bardziej zadowalający. - Nie tylko lepiej to wygląda, ale też trwalszy jest efekt całościowy - stwierdził.

Na początek chodniki

Od czego rozpoczną się prace? - Firma rozpocznie prace najprawdopodobniej od poszerzeń i chodników. Myślę więc, że najpierw będzie wykonywany remont tego istniejącego chodnika od centrum Woli Raniżowskiej w kierunku  Lipnicy i później kontynuowana będzie budowa nowego chodnika aż do mostu.

Do końca listopada

Zadanie polegające na remoncie drogi powiatowej w Woli Raniżowskiej, zgodnie z zapisem zamieszczonym w ogłoszeniu o przetargu, ma być gotowe do końca listopada 2019 roku.

Planowany zakres robót obejmie m.in. przebudowę nawierzchni bitumicznej na długości 3,11 km wraz z wykonaniem poszerzeń drogi do 6 m, przebudowę istniejącego chodnika dla pieszych z kostki betonowej na długości 0,789 km, budowę chodnika dla pieszych z kostki betonowej na długości 1,526 km.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE