Wychowankowie kolbuszowskiego Studia Mocy przywieźli medale. - Wypadli rewelacyjnie – oceniał Grzegorz Mikuła  - Zdjęcie główne

WIADOMOŚCIW miniony weekend w Będzinie odbyły się mistrzostwa Polski juniorów do 16 i do 20 lat.

Adrian Gucwa zdobył tytuł  mistrza Polski w kat. do 74 kg (do 16  lat) oraz trzecie miejsce w klasyfikacji Open. - Dla Adriana był to dopiero drugi występ, a już udowodnił, że ciężkie treningi mogą szybko przynieść upragnione rezultaty – dodawał Mikuła.

W tej samej kategorii wiekowej Kacper Olszowy zanotował natomiast wymarzony debiut w mistrzostwach Europy. Zwyciężył w swojej kategorii wagowej (93 kg) i zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji Open. - Tym samym udowodnił, że na chwilę obecną jest najlepszym zawodnikiem w kraju do lat 16 – oceniał Mikuła.

Dwa tytuły mistrzowskie złożyły się również dla Studia Mocy na dodatkowe podium w klasyfikacji drużynowej, kończąc tę klasyfikację z brązowym medalem.

W drugim dniu do rywalizacji przystąpili juniorzy do lat 20. - Tradycyjnie nie zawiedli nasi mistrzowie – mówił Mikuła. Hubert Zaręba zdobył złoto w kategorii do 66 kg. - Dominik Boczek zaledwie wagą ciała przegrał rywalizację o złoto w kategorii 74 kg – opisywał Mikuła. Boczek z mistrzostw wrócił ze srebrem. Naszych zawodników w Będzinie prowadzili Magdalena Kwiatek i Bartosz Szczepankiewicz.