Reklama

Wyborczy nokaut w gminie Majdan Królewski. Sprawdź wyniki głosowania

Opublikowano: pt, 1 mar 2019 20:00
Autor:

Wyborczy nokaut w gminie Majdan Królewski. Sprawdź wyniki głosowania - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Dokładnie trzy głosy zdecydowały o wygranej Marioli Kopeć w wyborach do Rady Gminy Majdan Królewski. Jej przeciwnik - Marek Konefał - w niedzielnym głosowaniu nie otrzymał żadnego głosu.

W minioną niedzielę (24 lutego) w Publicznej Szkole Podstawowej w Brzostowej Górze odbyły się ponowne wybory do Rady Gminy Majdan Królewski.

O mandat radnego gminy ubiegało się dwoje kandydatów: Mariola Kopeć z Brzostowej Góry i Marek Konefał z Rusinowa, którzy rywalizowali o mandat okręgu nr 9 obejmującego Rusinów i część Brzostowej Góry. Dlaczego w tym okręgu musiały zostać przeprowadzone wybory ponowne?

Protest sołtysa

Przypomnijmy, że tuż po wyborach samorządowych, które odbyły się 21 października, Stanisław Magda, sołtys Rusinowa, złożył protest wyborczy na wynik wyborów  w okręgu nr 9. (Mariola Kopeć zdobyła 133 głosy, a Marek Konefał 126). Gospodarz Rusinowa zarzucił w proteście, że obwodowa komisja w Brzostowej Górze wydała niepotrzebnie 54 karty do głosowania. 

Sąd Okręgowy w Tarnobrzegu, który rozpatrywał sprawę, przyznał wnioskodawcy protestu rację, unieważnił wybory i mandat radnej Marioli Kopeć. 


66 do zera 

Wybory ponowne odbyły się w minioną niedzielę w PSP w Brzostowej Górze. W głosowaniu wzięło udział łącznie 68 osób z 280 uprawnionych do głosowania mieszkańców części Brzostowej Góry. Spośród oddanych 68 głosów, 2 okazały się nieważne z powodu niepostawienia znaku "X"  obok nazwiska żadnego z kandydatów. Pozostałe 66 ważnie oddanych głosów oddano na Mariolę Kopeć, oznacza to, że żadnego głosu nie otrzymał drugi z kandydatów - Marek Konefał. 

Na ostateczny wynik wyborów wpłynęła także liczba głosów, które kandydaci zdobyli 21 października w Rusinowie (tam głosowanie nie zostało unieważnione). Mariola Kopeć zdobyła ich wówczas 25, a Marek Konefał 88. Po zsumowaniu wszystkich głosów, okazało się, że rywalizację o mandat radnego wygrywa trzema głosami Mariola Kopeć, która łącznie zdobyła 91 głosów (podczas gdy Marek Konefał - 88).

 


Jak wynik wyborów komentują kandydaci na radnych?

O tym w wydaniu papierowym Korso

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (2)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 3 lata temu | ocena +0 / -0

  cytajoncy

  jak wieść gminna niesie to podobno nie chcioł być już radnem, no i jest jak jest, dobrze, że kobita wygrała, i poniondze powinien sołtys zwrócić wcześni sie zaputać chopa cy cy chce być jesce radnem, bo na wisi godali ze ni kce

 • 3 lata temu | ocena +0 / -0

  myślący

  wyrzucanie kasy w błoto