Reklama

Wstyd ruina

Opublikowano:
Autor:

Wstyd ruina - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Ten budynek na pewno nie dodaje uroku wsi, nie podnosi też walorów estetycznych całej gminy. Dodatkowo: grozi zawaleniem!

Ruina stojąca przy drodze relacji Kolbuszowa - Niwiska to obraz technicznej nędzy i rozpaczy. Pofalowany dach i odpadające części ścian budynku nie zostawiają wątpliwości co do stabilności budowli. Chyląca się ku ziemi konstrukcja została niedawno "ozdobiona" czerwonym sprejem i napisem: "Rozebrać. Wstyd".

Nie jest to budynek niczyj, o czym świadczy przybita doń informacja: "Teren prywatny. Wstęp i wjazd wzbronione". 

O poprawę stanu technicznego lub zburzenie tej ruiny od 2015 już roku zabiegał radny Piotr Skiba. Nie mógł patrzeć, jak ruina, stojąca niemal na wprost remizy strażackiej, szpeci zadbaną Trześń. Składał w tej sprawie interpelacje, zapytania, wnioskował o wysłanie na miejsce Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego z Kolbuszowej. Na jego właśnie wniosek wójt gminy Elżbieta Wróbel poinformowała inspektorat.

Więcej w 20 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE