Reklama

Wspominamy zmarłych z powiatu kolbuszowskiego

Opublikowano:
Autor:

Wspominamy zmarłych z powiatu kolbuszowskiego  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Przypominamy sylwetki osób związanych z naszym powiatem, którzy odeszli w przeciągu ostatnich 12 miesięcy.

Jan Dryja 

Zmarł 31 października 2018 roku. Był długoletnim uczestnikiem działań artystycznych Zespołu Ludowego "Górniacy" z Kolbuszowej Górnej. - To był spokojny, bardzo dobry człowiek - tak o zmarłym mówiła Elżbieta Czachor, szefowa "Górniaków".
- Lubił, wręcz kochał śpiewać. Marzył o tym, żeby nauczyć się grać na jakimś instrumencie. Działał z nami w zespole od 2002 roku. Odegrał niezapomnianą rolę Heroda i gospodarza. Naprawdę zawsze dawał dużo z siebie - dodała. Jan Dryja miał 62 lata. 


ks. Krzysztof Mielec 

9 listopada 2018 r. w wieku 62 lat, mając 35 lat kapłaństwa, zmarł śp. ks. Krzysztof Mielec. Urodził się 16 grudnia 1956 r. w Tarnowie. Studia odbył w latach 1977-1983 r. w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie. Święcenia prezbiteratu przyjął 22 maja 1983 r. z rąk biskupa Jerzego Ablewicza. Po święceniach pełnił posługę jako wikariusz w parafiach Wierzchosławice, Baranów Sandomierski, Cerekiew, Cmolas, Brzostek, Gorlice, Glinik Mariampolski.
Był proboszczem w parafii Przybyszówka. Pełnił także posługę duszpasterską w Głogowie Małopolskim w parafii Trójcy Przenajświętszej, a od 25 sierpnia 2018 r. do chwili śmierci, w Cmolasie. 


Stanisław Kosiorowski 

5 grudnia 2018 r., w wieku 89 lat, zmarł założyciel Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowej Wsi. Całe swoje dorosłe życie poświęcił ochronie przeciwpożarowej. Urodził się w Nowej Wsi w 1929 roku. Pracował w jednostkach samorządu lokalnego, prowadząc jednocześnie gospodarstwo rolne.
Był współorganizatorem struktur OSP w powiecie kolbuszowskim. Przez lata pełnił funkcję prezesa Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Kolbuszowej. Otrzymał wiele wyróżnień i odznaczeń państwowych, m.in. Krzyż Kawalerski Odrodzenia Polski czy Złoty Medal za Zasługi dla Pożarnictwa. 

Piotr Jachyra 

18 listopada, na cmentarzu w Kolbuszowej Górnej pochowano Piotra Jachyrę, znanego, kolbuszowskiego notariusza. Piotr Jachyra od urodzenia poruszał się na wózku inwalidzkim. Jego niepełnosprawność nie przeszkodziła mu w osiągnięciu zaplanowanych celów. Skończył studia. Został notariuszem. 
Był również prezesem Powiatowego Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych. Mieszkaniec Kolbuszowej Górnej zmarł 15 listopada na skutek obrażeń poniesionych w wypadku samochodowym. Miał 47 lat. 


Marian Pomykała

Urodził się w 1949 roku. Zmarł 29 stycznia 2019 w wieku 70 lat. Był radnym Rady Gminy Raniżów przez cztery kadencje, nieprzerwanie od 1998 roku do 2002 roku (1998-2002, 2002-2006, 2006-2010, 2010-2014). W tym samym czasie pełnił też funkcję przewodniczącego Rady Nadzorczej Gminnej Spółdzielni "Samopomoc Chłopska" w Raniżowie.
Był również jednym z trzech nieetatowych zastępców wójta Henryka Bajka (obok Teresy Piórek i Stanisława Samojednego). Pełnił też funkcję przewodniczącego komitetu wyborczego kandydata na wójta gminy Jana Niemczyka, który wygrał te wybory.


ks. Michał Dzióba

4 marca, w wieku 69 lat, zmarł ks. kan. Michał Dzióba, proboszcz parafii w Ślęzakach w Diecezji Sandomierskiej. Urodził się 13 września 1950 w Raniżowie. Pochodził z parafii Kopcie. Studia filozoficzno-teologiczne odbył w WSD Przemyślu. Święcenia kapłańskie przyjął 27 czerwca 1976 r. 
Jako wikariusz pracował w parafii: Dylągowa, Straszydle, Turbia, Niechobrz, Iwonicz. Posługę proboszcza pełnił w parafii: Blizianka, Przysietnica, Borów, Majdan Łętowski i od 2006 r. w Ślęzakach. W 2015 r. został mianowany Kanonikiem Gremialnym Kapituły Konkatedralnej w Stalowej Woli.


Krzysztof Kwaśnik

3 maja, mając 41 lat, zmarł Krzysztof Kwaśnik. O śmierci mężczyzny poinformowali jego współpracownicy z Fundacji na Rzecz Kultury Fizycznej i Sportu w Kolbuszowej. Krzysztof Kwaśnik od lat był związany z Werynianką Werynia. Przez pewien czas pełnił funkcję prezesa tego klubu.
Należał także do jednostki OSP w Weryni, w której działalność bardzo się angażował. 


Jan Magda 

Zmarł 18 maja, mając 59 lat. Pełnił funkcję sołtysa Dąbrówki nieprzerwanie przez 16 lat (od 1998 roku do 2014 roku). Później został radnym gminy Cmolas w latach 2014 - 2018.
- Bardzo uczciwy, sympatyczny człowiek, który poświęcał swój czas dla dobra sołectwa - wspominał zmarłego Eugeniusz Galek, wójt gminy Cmolas. - Bardzo pozytywnie go oceniam jako dobrego sołtysa i radnego.


Józef Kiwak 

10 września zmarł Józef Kiwak, sołtys Płazówki. Urodził się on 8 maja 1944 roku w Płazówce. Przeżył 75 lat. Był gospodarzem sołectwa przez 13 lat - od 1 lutego 2006 roku, aż do dnia śmierci.
- Był spokojnym, cichym, zrównoważonym człowiekiem - wspomina go Adam Wyka, sołtys Spi. - Bardzo dobry i uczciwy kolega. Bardzo dobry sołtys. Był szanowany i bardzo lubiany przez nas sołtysów i przez mieszkańców - dodaje nasz rozmówca. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE