Reklama

Współpraca gminy z powiatem. - Mamy wrażenie, że ona idzie jak po grudzie - mówi radny

Opublikowano: ndz, 9 sie 2020 16:00
Autor:

Współpraca gminy z powiatem. - Mamy wrażenie, że ona idzie jak po grudzie - mówi radny - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Temat współpracy między gminą Cmolas a starostwem pojawił się podczas ostatnich obrad.

Problem zauważył Stanisław Siębor, radny z Porąb Dymarskich. - Nie wiem, co jest tego przyczyną. Nie mamy radykalnych zmian, starosta jest ten sam, wójt też, nie do końca współpraca jest taka, jak być powinna. Dotyczy to, chociażby infrastruktury czy transportu - mówił radny Siębor.

 Do sprawy odniósł się Andrzej Zagroba, radny z Cmolasu. - Na przestrzeni ubiegłego roku i od początku tego roku składaliśmy różne zapytania, wnioski, maila czy nawet mniej formalnie,  bezpośrednio. Bardzo często mamy odpowiedź, że powiat nie zareagował, nie odpowiedział. Pytanie, czy nie jesteśmy w stanie jakoś bardziej naciskać mocniej na tę współpracę, czy to w kwestii infrastruktury i bezpieczeństwa dróg. Nie widzimy jakiś większych zmian na tych drogach powiatowych - odniósł się przedstawiciel mieszkańców.

Jak podkreślił Eugeniusz Galek, wójt gminy Cmolas, urząd zawsze będzie wyciągał rękę do współpracy ze starostwem. - Będę chciał współpracować, żeby efekty tego były - zaznaczył szef cmolaskiej gminy. - Chciałem przypomnieć, kiedy ogromne pieniądze wyłożyliśmy z budżetu, około 6,7 milionów złotych na drogi powiatowe i to nawet z kredytów po to, żeby gmina miała drogi z prawdziwego zdarzenia. Mamy wiele kilometrów dróg powiatowych gminnych - zauważył włodarz.

- Na dzień dzisiejszy przyszła nam współpraca dość szorstka z powiatem. Mam nadzieję, że coraz skuteczniejsza w zakresie wspólnej budowy np. chodników czy też remontów dróg - dodał wójt Galek.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • rok temu | ocena +4 / -0

    Kazok

    Widac ze wojta cmolasu juz powaznie nie traktuja bo duzo uprawia populizmu