Reklama

WRACAMY DO TEMATU. Nadal szukają ciała mieszkańca Woli Raniżowskiej

Opublikowano:
Autor:

WRACAMY DO TEMATU. Nadal szukają ciała mieszkańca Woli Raniżowskiej - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Ponad tydzień trwają poszukiwania 22-letniego mieszkańca powiatu kolbuszowskiego, który w niedzielę, 16 czerwca, zniknął pod powierzchnią wody nad Jeziorem Tarnobrzeskim.

- Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu od 16 czerwca prowadzą szeroko zakrojone działania poszukiwawcze za mieszkańcem Woli Raniżowskiej Damianem G. - informuje Andrzej Dubiel, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu. - Do chwili obecnej (wtorek, 25 czerwca, godz. 16) nie wypłynął on na powierzchnię - dodaje prokurator. 

Z sonarem 

 

Jak relacjonuje prokurator Dubiel, czynności poszukiwawcze prowadzone są wspólnie z załogą płetwonurków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tarnobrzegu i Przemyślu, przy użyciu specjalistycznego sprzętu będącego na wyposażeniu jednostek, w tym specjalnego sonaru. - Do chwili obecnej działania nie przyniosły jednak zamierzonego efektu - dodaje nasz rozmówca.

Ponadto w związku z zaistniałym zdarzeniem Prokuratura Rejonowa w Tarnobrzegu  wszczęła śledztwo, które prowadzone jest w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci Damiana G. W ramach prowadzonego postępowania przesłuchano w charakterze świadków większość osób posiadających istotne informacje w sprawie. 

Pomógł i utonął 

 

 Przypomnijmy, że ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że 22-letni mężczyzna, mieszkaniec Woli Raniżowskiej, wspólnie z trzema kolegami i koleżanką pływali rowerkiem wodnym po jeziorze. - Jeden z mężczyzn, podczas zmiany miejsca, poślizgnął się i wpadł do wody - relacjonowała Beata Jędrzejewska-Wrona, oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu. Na ratunek koledze do wody wskoczyło trzech mężczyzn, którzy pomogli mu z powrotem wrócić na rower. W tym czasie inny 22-latek, który ratował znajomego, opadł z sił i zniknął pod wodą.

Osoby, które szczęśliwie dopłynęły do brzegu (mieszkańcy naszego powiatu w wieku od 20 do 22 lat), zostały przebadane na stan trzeźwości. Jak informuje policja, dwie osoby były trzeźwe, natomiast dwójka z nich była pod wpływem alkoholu. Dwaj mężczyźni mieli po 1,94 i ponad 0.8 promila alkoholu we krwi.  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE