Reklama

WRACAMY DO TEMATU: Bezpieczeństwo na dziewiątce

Opublikowano: śr, 20 lut 2019 07:00
Autor:

WRACAMY DO TEMATU: Bezpieczeństwo na dziewiątce - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Poprawa bezpieczeństwa i przebudowa skrzyżowań drogi krajowej nr 9 z drogami powiatowymi w Cmolasie jest celem nadrzędnym - zaznacza Eugeniusz Galek, wójt gminy Cmolas.

Problem ten niejednokrotnie zgłaszali mieszkańcy i kierowcy. Jak twierdzą, główne skrzyżowanie w Cmolasie jest niebezpieczne ze względu na duże natężenie ruchu. - Kierowcy często jeżdżą tamtędy bardzo szybko, nie zwracając uwagi na innych użytkowników drogi, chociażby pieszych - skarży się jeden z mieszkańców.

 

Zgłoszony generalnej

 

Jak się okazuje, gmina Cmolas interweniowała w tej sprawie. - Problem ten został przedłożony do rozwiązania Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) w Rzeszowie. Przedłożona została koncepcja celem rozwiązania - informuje  Eugeniusz Galek,  włodarz Cmolasu.

GDDKiA w Rzeszowie poinformowała, że nie ma konkretnych planów względem skrzyżowania w Cmolasie. - Po otrzymaniu pisma od wójta zostały w tym miejscu przeprowadzone pomiary ruchu - mówi Bartosz Wysocki, rzecznik prasowy GDDKiA Rzeszów. - Wykazały one, że głównym kierunkiem ruchu jest Rzeszów - Radom i Radom - Rzeszów. Ruch z dróg podporządkowanych to ok. 5 proc. całości ruchu na skrzyżowaniu. Dodatkowo w tym miejscu znajdują się pasy dla relacji lewoskrętnych umożliwiające bezpieczne oczekiwanie na zjazd na drogę powiatową - dodaje przedstawiciel GDDKiA.

 

Chodniki wzdłuż dziewiątki

 

Gmina Cmolas chce także, aby w Hadykówce powstał chodnik, który poprawiłby bezpieczeństwo. Miałby on połączyć się z ciągiem dla pieszych w Komorowie. - Działając w porozumieniu z wójtem gminy Majdan Królewski, wystąpiłem do GDDKiA w Rzeszowie o uwzględnienie w planach inwestycyjnych kontynuacji budowy chodnika w Hadykówce w kierunku Komorowa oraz dokończenie budowy ciągu pieszo - rowerowego w Komorowie celem połączenia - mówi Eugeniusz Galek. - W ewidentny sposób poprawiłoby to bezpieczeństwo przy drodze krajowej nr 9 od Cmolasu do Majdanu Królewskiego.

Jak dodaje wójt, Hadykówka na ten chodnik posiada projekt budowlany, natomiast w najbliższym czasie należy oczekiwać prac projektowych w Komorowie.

Jak poinformował Bartosz Wysocki, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Rzeszowie ma w planach budowę chodnika w Komorowie od km 154 do km 155. - Budowa nie rozpocznie się w tym roku - zaznacza rzecznik.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (3)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 3 lata temu | ocena +1 / -1

  ?

  A ta grupa na zdjęciu dostała ciuchy z darów dla powodzian czy to znów jakaś nowa moda ?

 • 3 lata temu | ocena +4 / -1

  Cmolas

  Szkoda, że nie dali znać że jest mierzenie natężenia ruchu. Kierowcy z Cmolas i nie tylko wyjeżdżali by na 9 z głównego skrzyżowania a nie kombinowali by z wyjazdem np koło banku czy basenu (droga od strony Hadykowki). Niestety wygląda na to, że nadal pozostaje nam kombinowanie... Bo wbić się na krzyżówkach, żeby wyjechac, często graniczy z cudem.... Rozwiń

  • 3 lata temu | ocena +0 / -0

   X

   Jeśli cudem jest dla ciebie sprawne włączenie się do ruchu, widać jakim jesteś kierowcą... Pamiętaj, trening czyni mistrza :)