Reklama

Wolna amerykanka w Kupnie

Opublikowano:
Autor:

Wolna amerykanka w Kupnie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Odcinkowy pomiar prędkości zamontowany w Kolbuszowej Górnej daje się we znaki m.in. mieszkańcom Kupna. Kierowcy, chcąc uniknąć powolnej jazdy, zrobili sobie skrót właśnie przez tę miejscowość.

Już od jakiegoś czasu mieszkańcy wioski skarżą się na wzmożony ruch na drodze powiatowej przebiegającej przez ich miejscowość. Z traktu korzysta coraz więcej samochodów osobowych i, co gorsza, wielotonowych ciężarówek. Swoje uwagi mieszkańcy przekazali sołtysowi i radnemu. Ci o pomoc poprosili burmistrza. 

 Tak nie powinno być
– Zostałem upoważniony przez sołtysa, który dba o bezpieczeństwo mieszkańców, żeby zabrać głos w tej sprawie. Chodzi o ponadnormatywne ciężarówki, które przejeżdżają i niszczą drogę, o którą tak bardzo się staraliśmy – mówił na ostatniej sesji rady miejskiej (2 marca) radny Julian Kłoda. – Pan sołtys interweniował u straży i w starostwie, ale jakoś bez rezultatu. Prosiłbym o interwencję w Zarządzie Dróg Powiatowych, żeby taka praktyka się skończyła. Na ten drodze jest znak, że samochody ponadnormatywne nie mogą jeździć, więc powinno to być respektowane, a nie taka wolna amerykanka. Każdy sobie skraca drogę, a tak nie powinno być – twierdził samorządowiec. 

Więcej w 13 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE