Reklama

Reklama

Wójt wchodzi w kompetencje szefa rady w Raniżowie. Nie podoba się to Ryszardowi Rzeszutkowi

Opublikowano: sob, 17 lut 2018 14:30
Autor:

Wójt wchodzi w kompetencje szefa rady w Raniżowie. Nie podoba się to Ryszardowi Rzeszutkowi - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Wójt Grądziel bez wiedzy przewodniczącego rady gminy wysyła w jego imieniu do jednego z radnych kopię zawiadomienia o sesji. Na takie zachowanie włodarza nie godzi się jednak szef rady. - Zrobił pan to z pełną premedytacją. Gratuluję samopoczucia - podsumowuje Ryszard Rzeszutek, szef rady gminy.

Informacja o tym, że wójt bez wiedzy przewodniczącego skierował w jego imieniu pismo do radnego Spaczyńskiego, wyszła na jaw podczas komisji rewizyjnej (5 lutego).

Jak przekazał podczas obrad komisji radny z Mazurów, list z zawiadomieniem o sesji i adnotacją "Do rąk własnych", otrzymał dzień przed sesją, czyli 17 stycznia. Jak podkreślił radny, nie było to jednak pismo skierowane przez przewodniczącego rady, ale przez osobę trzecią.

Po obejrzeniu zawiadomienia, które Sławomir Spaczyński przyniósł na komisję jako dowód, głos zabrał Ryszard Rzeszutek, który wprost zapytał wójta:  - Panie wójcie, czy to pańskie dzieło? Bo nie jest podpisane.

Wywołany do odpowiedzi włodarz stwierdził, że wysyłając zawiadomienie o sesji do Spaczyńskiego, gmina dopełniła obowiązków, które zostały "przeoczone". - W przypadku radnego Spaczyńskiego przeoczone zostało doręczenie. Przewodniczący rady nie jest upoważniony do doręczeń - stwierdził Władysław Grądziel, wójt gminy Raniżów.

 

Więcej w aktualnym Korso

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (2)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 4 lata temu | ocena +0 / -0

    Radca z Mazur

    Panie Sławomirze jak tam kury?? Sanapid już był oglądać te kurki czy nie mają kurzej grypki??

  • 4 lata temu | ocena +0 / -0

    radca

    Jest to ewidentne przekroczenie uprawnien słuzbowych funkcjonariusza publicznego. Na to jest paragraf Panie Grądziel