Reklama

Wójt opiekun - turysta

Opublikowano:
Autor:

Wójt opiekun - turysta - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Janusz Grochala, radny ze Staniszewskiego, złożył protest na nieetyczne zachowanie wójta. Sprawa dotyczyła wyjazdu Władysława Grądziela do Warszawy.

Na ostatniej sesji (27 kwietnia), w sprawach różnych, głos zabrał Janusz Grochala, który odczytał treść protestu. - W imieniu niezadowolonych mieszkańców wsi Staniszewskie z dotychczasowej pracy Wójta Gminy Raniżów składam protest do Rady Gminy Raniżów na nieetyczne zachowanie Pana Władysława Grądziela jako Wójta Gminy Raniżów.

Na koszt społeczeństwa
Jakiego nieetycznego zachowania dopuścił się zdaniem radnego wójt? - Pan Władysław Grądziel, 31 marca 2017 roku w godzinach pracy, był na wycieczce w Warszawie wraz z młodzieżą gimnazjalną – powiedział Janusz Grochala. - Niczym nieuzasadnionym był wyjazd w celach prywatnych w godzinach pracy, na koszt społeczeństwa w celu zwiedzania stolicy Polski – Warszawy przez pana Władysława Grądziela. Oficjalnie pan Władysław Grądziel zgłoszony był jako opiekun grupy młodzieżowej – wchodząc tym samym w kompetencje nauczycieli, pomimo iż była zapewniona odpowiednia ilość opiekunów stosowanie do ilości młodzieży. Działalność pana Władysława Grądziela jako wójta jest dalece nieumiejętna - dodał.

Zdaniem radnego Janusza Grochali obecność wójta na wycieczce z uczniami nie współgra z decyzją o przekształceniu szkoły w Staniszewskiem. - Z jednej strony opiekuje się młodzieżą na wycieczkach, a z drugiej strony – przyczynił się w sposób ewidentny do wygaszenia szkoły w Staniszewskiem, nie podejmując żadnych kroków naprawczych w celu utrzymania szkoły, nawet gdy była szansa na prowadzenie szkoły przez stowarzyszenie – wyjaśnił samorządowiec i na koniec zwrócił się do rady gminy z prośbą: - Zwracam się do rady gminy o baczniejsze sprawdzanie codziennej pracy pana Władysława Grądziela jako wójta w Raniżowie, aby nie wykorzystywał urzędu i pieniędzy do spraw prywatnych, a także uchwalenie lub zaapelowanie do wyżej wymienionego o zwrot pieniędzy do kasy gminy Raniżów za wyjazd do Warszawy w celach turystycznych w godzinach pracy.

Proszę nie insynuować
Swoje pismo radny wystosował do Rady Gminy Raniżów i złożył na ręce przewodniczącego Ryszarda Rzeszutka. Jak na zarzut radnego Grochali zareagował wójt? - Nie wiem, kto jest pańskim doradcą, ale chciałem powiedzieć, że wyjeżdżając do Warszawy, reprezentowałem gminę Raniżów i jechałem na spotkanie z panem posłem Chmielowcem w sejmie - powiedział Władysław Grądziel, wójt gminy Raniżów. - Proszę mi nie insynuować, że była to moja prywata. Ja stolicę bardzo dobrze znam i nie muszę jej zwiedzać, bo nie mam takiej potrzeby. Jestem wójtem, więc mam prawo reprezentować gminę Raniżów przed wszystkimi instytucjami - dodał.

Więcej w 19 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE