Reklama

Wójt Józef Tęcza w ogniu pytań. Czego chcieli się dowiedzieć mieszkańcy Mechowca?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso Kolbuszowskie

Wójt Józef Tęcza w ogniu pytań. Czego chcieli się dowiedzieć mieszkańcy Mechowca? - Zdjęcie główne

Józef Tęcza, wójt Dzikowca, odpowiadał na pytania mieszkańców Mechowca. | foto Archiwum Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Brak przejść dla pieszych, potrzeba połączenia chodnika czy mało miejsca do zabawy dla dzieci. To m.in. te problemy poruszali podczas zebrania wiejskiego mieszkańcy Mechowca. Jak odpowiadał wójt Józef Tęcza?

Zebrania wiejskie to czas, kiedy mieszkańcy mogą podzielić się na forum swoimi problemami i spostrzeżeniami. Tak było i w gminie Dzikowiec. Najwięcej pytań padło na spotkaniu w Mechowcu.

Wywłaszczą właścicieli działek?

Józef Gancarz, sołtys Mechowca, zwrócił się w imieniu mieszkańców do wójta Józefa Tęczy o uregulowanie stanu prawnego drogi gminnej Zagrody Mechowieckie w kierunku cmentarza. Argumentował to tym, że z tego odcinka korzystają nie tylko rolnicy, ale również mieszkańcy.

Włodarz odpowiedział, że ten trakt był już wielokrotnie sprawdzany pod kątem wykonania nawierzchni asfaltowej.

- W niektórych miejscach ten odcinek jest bardzo wąski, co uniemożliwia wykonanie asfaltu

- tłumaczył Tęcza.

Wójt wspomniał natomiast, że w tym przypadku gmina może skorzystać ze specustawy, w ramach której prywatne działki, a przebiegające na danym odcinku drogi, staną się własnością gminy.

- Dzięki specustawie droga będzie zawierać odpowiednie szerokości

- dodał szef dzikowieckiej gminy. Nie powiedział natomiast, czy do tego finalnie dojdzie.

Nowe przejście dla pieszych na terenie wsi?

Sołtys zawnioskował również o utworzenie nowego przejścia dla pieszych naprzeciwko obiektu sportowo-rekreacyjnego znajdującego się tuż obok budynku biblioteki. W odpowiedzi Józef Tęcza poinformował, że wystąpi w tej sprawie z wnioskiem do powiatowego zarządu dróg, aby ujęli w swoich planach pracy komisji bezpieczeństwa oznakowane przejście w tamtym miejscu.

Na spotkaniu padło również pytanie, która z remontowanych dróg: relacji Mechowiec - Werynia czy Mechowiec - Zagrody Mechowieckie pozostanie drogą z pierwszeństwem. Wójt poinformował, że roboty budowlane nie zostały jeszcze zakończone, ale zostały zlecone opracowania oznakowania wspomnianych traktów.

Wójta pytano także o to, czy chodnik pomiędzy Dzikowcem a Mechowcem zostanie połączony. Szef dzikowieckiej gminy powiedział, że obecnie został ogłoszony przetarg na to zadanie.

Nie ma miejsca dla dzieci przy szkole w Mechowcu

Inna osoba poruszyła problem zaparkowanych samochodów na terenie placu Szkoły Podstawowej w Mechowcu. Według mężczyzny zajmują one miejsca przeznaczone do zabawy dla dzieci.

- Teren wokół szkoły jest bardzo mały. Podczas przerwy dzieci nie mają gdzie wyjść

- nadmienił. Mieszkaniec zaproponował, aby nauczyciele i rodzice zaczęli parkować samochody pod kościołem lub biblioteką.

Do dyskusji włączył się sołtys i dodał, że nie chodzi tylko o plac szkolny, ale także o chodnik znajdujący się przed szkołą, który jest codziennie zastawiany.

Wójt zalecił, aby w tej sprawie zwrócić się do dyrektora placówki. Tęcza dodał również, że powstał projekt rozbudowy tej szkoły, dzięki któremu plac szkolny ulegnie zmniejszeniu.

- W opracowaniu tego projektu znajduje się kilka miejsc parkingowych na terenie szkoły

- podsumował włodarz.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy