Reklama

Województwo podkarpackie. Śmierć nad wodą, utonęli dwaj mężczyźni.

Opublikowano:
Autor:

Województwo podkarpackie. Śmierć nad wodą, utonęli dwaj mężczyźni. - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Dwie tragedie nad wodą wydarzyły się w naszym województwie w pierwszy weekend sierpnia.

 

W sobotę (4 sierpnia) w zbiorniku wodnym w Otałęży  w powiecie mieleckim utonął 30-letni mieszkaniec Rzędzianowic. Mężczyzna przebywał nad wodą wraz z kolegami. W pewnym momencie pomimo zakazu kąpieli poszedł popływać. Już nie wrócił.

O tym, że w zbiorniku wodnym w Otałęży zniknął mężczyzna, dyżurny policji został powiadomiony około godziny 7.30. Na miejsce pojechali policjanci i strażacy, którzy wraz z nurkami rozpoczęli poszukiwania zaginionego. 30-latek został odnaleziony około dwóch  godzin później. Mężczyzna został wyciągnięty na brzeg, służby ratunkowe natychmiast rozpoczęły jego reanimację.

Niestety, nie udało się przywrócić mu funkcji życiowych.

Kolejna tragedia rozegrała się w niedzielę (5 sierpnia), w Jeziorze Solińskim. Utonął  41-letni mieszkaniec powiatu leskiego.

Z policyjnych statystyk wynika, że najczęstszą przyczyną utonięć jest kąpiel w miejscach niedozwolonych oraz kąpiel po wypiciu alkoholu. Wypadkom nad wodą sprzyja też brawura i brak opieki nad dziećmi.

 

Podkarpaccy policjanci apelują o ostrożność i zachowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa nad wodą.

 

Mundurowi przypominają: wysokie temperatury sprawiają, że wiele osób spędza wolny czas nad wodą. Nad akwenami najbardziej liczy się uwaga i rozsądek wypoczywających. Alkohol i przecenianie własnych umiejętności pływackich lub nieodpowiednia opieka nad dziećmi mogą skończyć się tragicznie. Aby czas spędzony nad wodą minął przyjemnie i bezpiecznie, pamiętajmy o podstawowych zasadach obowiązujących podczas letniego wypoczynku.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE