Reklama

Reklama

Woda z hydrantów wykorzystywana do napełniania basenu i podlewania upraw - o takiej sytuacji informuje nas Czytelniczka

Opublikowano: sob, 22 cze 2019 08:47
Autor:

Woda z hydrantów wykorzystywana do napełniania basenu i podlewania upraw - o takiej sytuacji informuje nas Czytelniczka - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Rzecz miała mieć miejsce w Zarębkach. - Nie będę palcem wskazywać, o kogo chodzi, ale denerwujące jest to, że ta osoba robi to bez żadnego zażenowania. Wręcz chwali się tym, że u niej wody w czasie upałów nie brakuje - mówi kobieta. - Jak zadzwonię na policję, to będzie, że ze mnie donosiciel. Z drugiej strony już ciężko tę sytuację wytrzymać, bo wiadomo, że na tę zużytą przez sąsiada wodę zrzucają się wszyscy - dodaje nasza Czytelniczka. O podobnej sytuacji poinformował nas mieszkaniec Weryni. - Ten proceder trwa od lat i do tej pory nie udało się go ukrócić - stwierdza mężczyzna.

Reklama

Odkręcił i zostawił 

- Bardzo dobrze, że ludzie informują o takich sytuacjach - mówi nam Mieczysław Skowron z Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Kolbuszowej. - Każdy taki przypadek należy nam zgłaszać. Przyjmujemy również anonimowe zgłoszenia. Pojedziemy, sprawdzimy. Ostatecznie sprawę zgłosimy policji - dodaje nasz rozmówca. 

Dyrektor Skowron zaznacza, że wielu ludzi przymyka oko na taki proceder, tym samym zgadzając się na to, że po części sami "opłacają" kradzioną w ten sposób przez sąsiada wodę. Jest jeszcze drugi aspekt nielegalnego poboru wody z hydrantów. - W przypadki małego ujęcia wody, jakim jest ujęcie w Widełce, może dojść do sytuacji, że tę wodę trzeba będzie zacząć oszczędzać. To właśnie na tym ujęciu, niedawno, odnotowaliśmy bardzo duży, nocny pobór wody. Najprawdopodobniej ktoś odkręcił hydrant i zostawił go na noc, aby podlać uprawy. Totalna bezmyślność - podsumował Skowron. 

 Dodajmy, że z tego ujęcia wodę pobierają mieszkańcy nie tylko Widełki, ale i Kupna, Bukowca, Przedborza, Domatkowa, Huty Przedborskiej i Porąb Kupieńskich. 

 

Temat oszczędzania wody pojawił się już w gminie Raniżów. Do mieszkańców wystosowany został apel o ograniczenie zużycia wody z sieci wodociągowej, tylko do niezbędnych celów. Odpada więc podlewanie grządek czy napełnianie basenów. 

W Majdanie Królewskim na razie mieszkańcy z wody korzystają bez ograniczeń. -  Codziennie obserwujemy poziom zwierciadła wody w studniach głębinowych w Hucie Komorowskiej. Jeżeli nie dojdzie do jakiejś awarii, bo i to możne się zdarzyć, to nie powinno być problemu - mówi Jan Kopeć, p.o. kierownika Gminnego Zakładu Wodociągów, Kanalizacji i Oczyszczania. 

Jak dodaje nasz rozmówca, po poborze wody widać, że społeczeństwo jest coraz lepiej sytuowane. Mieszkańcy napełniają spore baseny wodą z sieci, płacąc za nią podwójnie - za zużytą wodę i kanalizację. 

Ludzie reagują 

Wracając do kradzieży wody z hydrantów, w ostatnich latach takie sygnały nie docierały do Zakładu Usług Komunalnych w Niwiskach. - Sytuacja wygląda tak, że sąsiad pilnuje sąsiada - mówi Jerzy Skiba, kierownik ZUK-u. 

Jak dodaje nasz rozmówca, wcześniej kradzieże się zdarzały. W miejscach, w których występowały one najczęściej, na hydrantach, założone zostały plomby. Pracownicy ZUK co jakiś czas sprawdzają, czy nie zostały one usunięte. - Dobrze, że ludzie reagują, że mają świadomość, że kraść wody nie wolno - dodaje Skiba i zaznacza, że na trenie gminy Niwiska znajduje się ok. 320 hydrantów.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (3)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 2 lata temu | ocena +0 / -0

  Marek

  to M******** tacy zaradni,ludzie mówią że zmieniają wodę w wannie po każdym członku rodziny,noszą ją wiadrami 200 metrów a póżniej podgrzewają gazem od K********* całą wannę.

 • 2 lata temu | ocena +0 / -4

  Marian_69

  Konfidenty jedne! A w niedzielę do kościoła! Woda z hydrantów należy do państwa, a państwo to tez ja!

 • 2 lata temu | ocena +2 / -1

  Gosc

  A co z tytuacjia kiedy większość mieszkańców zrzuca się na opłaty za wykorzystane ścieki przez innych? Ludzie w mieście mają działki że studniami. O ile z tej wody podlewają ogrudek i kwiatki to jest ok. Ale są sytuacje gdzie ta woda trafia do sieci ponieważ jest wykorzystywana do spłukiwania w WC czy mycia rąk. Jedynie woda do gotowania i picia jest przez ludzi pobierana z sieci. My wssyscy natomiast za ścieki płacimy ile ktoś zlizuje. Więc jak taki ktoś zlusywa 2m wody to tyle za ścieki płaci. Choćby miał ich 20m. A za te nadprogramowe 18m muszą zapłacić wszyscy mieszkańcy. I nie jest to odosobniony przypadek bo nawet pracownicy urzedu miejskiego tak okradają mieszkańców. Oni może i płacą mniej za ścieki które są drogie. A są drogie dlatego że właśnie nie płaci się za to co się zlusywa a ścieków jakoś przybywa. Więc podonoso się cenę tego za co jest płacone. Tym zakład gospodarki powinien się zająć. Zwłaszcza jeśli ma w planach kolejne podwyżki.