Reklama

Woda w gminie Raniżów nie nadaje się do picia

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso

Woda w gminie Raniżów nie nadaje się do picia  - Zdjęcie główne

Kolbuszowski sanepid poinformował, że woda w gminie Raniżów nie nadaje się do picia. | foto Archiwum Korso

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kolbuszowej w piątek, 18 czerwca poinformowała mieszkańców Raniżowa, Woli Raniżowskiej, Mazurów, Zielonki, Staniszewskiego i Korczowisk, o tym, że woda uległa pogorszeniu.

- W pobranych próbkach wody w ramach nadzoru sanitarnego i w ramach kontroli wewnętrznej w Szkole Podstawowej w Woli Raniżowskiej oraz Stacji Uzdatniania Wody w Raniżowie, stwierdzono ponadnormatywną zawartość żelaza i podwyższoną mętność

- poinformowała Barbara Dudzińska, dyrektor kolbuszowskiego sanepidu.

W związku z zaistniałą sytuacją nie zaleca się wody do bezpośredniego spożycia. Można używać wody do mycia owoców, naczyń, kąpieli, czy mycia zębów.

Przypomnijmy, że wielu mieszkańców gminy Raniżów boryka się z całkowitym brakiem wody w kranach już od kilku dni.

Zakład Gospodarki Komunalnej w Raniżowie poinformował, że w  związku modernizacją Stacji Uzdatniania Wody w Raniżowie, urządzenia stacji służące do uzdatniania wody pracują w ograniczonym zakresie.

- Z uwagi na wysokie temperatury i znaczny czasowy pobór wody, mogą nastąpić spadki ciśnienia w sieci a tym samym przerwy w dostawie, zwłaszcza w miejscowościach najdalej położonych od Stacji Uzdatniania Wody

- poinformował zakład.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy