Reklama

Gmina Raniżów: Czasowe utrzymanie ciśnienie wody

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Gmina Raniżów: Czasowe utrzymanie ciśnienie wody - Zdjęcie główne

foto Pixabay

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Zakład Gospodarki Komunalnej w Raniżowie informuje, że w godzinach od 6 do 8 i w godzinach wieczornych od 20 do 21, będzie czasowo utrzymywać ciśnienie wody tłoczonej do wodociągu, aby umożliwić pobór wody odbiorcom najdalej oddalonym od SUW.

W miarę zapasów wody w zbiornikach podane godziny mogą się wydłużyć. Działania takie pozwolą zapewnić ciągłość pracy wodociągu i spowodowane są bardzo dużym rozbiorem wody.

- Zarazem apelujemy w dalszym ciągu o ograniczenie zużycia wody do celów wyłącznie socjalno-bytowych. Ponadnormatywny rozbiór wody powoduje całkowity brak wody w gospodarstwach najdalej położonych od stacji uzdatniania wody.

W ostatnim okresie rozbiór wody wzrósł ponad trzykrotnie. Takie ilości są poza możliwościami normatywnymi uzdatniania SUW. Dodatkowo, o czym już informowaliśmy, stacja jest modernizowana i cały proces uzdatniania wody odbywa się w warunkach „polowych”.

Według informacji przekazanych przez wykonawcę nowy układ filtracji wody surowej może być uruchomiony pod koniec sierpnia a całe zadanie zakończone w listopadzie bieżącego roku.

Ponadto chcemy nadmienić, że ujęcie wody (studnie głębinowe) mają również ograniczone zasoby wody. Jeszcze raz prosimy o racjonalne zużywanie wody. Woda produkowana na SUW jest głównie przeznaczona do spożycia przez ludzi. Do celów innych niż socjalno-bytowe prosimy o wykorzystywanie wody z zasobów z innych źródeł

- czytamy na stronie raniżowskiego urzędu. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy