Reklama

Witamy uczniów klas pierwszych w naszych szkołach!

Opublikowano:
Autor:

Witamy uczniów klas pierwszych w naszych szkołach! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Gratulujemy wszystkim gimnazjalistom przyjętym do klas pierwszych! Cieszymy się, że z bogatej oferty edukacyjnej wybraliście właśnie nasze szkoły ponadgimnazjalne. Życzymy udanych i bezpiecznych wakacji! Do zobaczenia we wrześniu!

W wyniku rekrutacji do Liceum Ogólnokształcącego im. Janka Bytnara w Kolbuszowej zakwalifikowano 71 uczniów, którzy w roku szkolnym 2017/2018 rozpoczną naukę w 3 klasach: Politechniczno – medycznej; Przyrodniczo – turystycznej oraz Humanistycznej. Dnia 4 września br. uczniowie kolbuszowskiego liceum rozpoczną naukę w wyremontowanym budynku dydaktycznym. Znacznie poprawi się estetyka szkoły i wyposażenie w pomoce dydaktyczne. Nauczyciele i młodzież będą korzystać w 12 klasopracowniach z zestawów tablic interaktywnych, projektorów krótkoogniskowych i laptopów. Pozostałe kilkanaście klasopracowni zostanie wyposażonych w projektory i laptopy. Do dyspozycji uczniów będą nowe komputery w pracowni komputerowej i w bibliotece szkolnej. W roku szkolnym 2017/2018 w liceum będzie realizowanych 7 innowacji pedagogicznych: bezpieczeństwo wewnętrzne i zagrożenia terrorystyczne, elementy wiedzy o prawie, język angielski w medycynie, licealno – akademicka chmura edukacyjna, Matematyka z GeoGebrą, warsztaty dziennikarskie i warsztaty teatralne. Szkoła aktywnie współpracuje z uczelniami wyższymi: Uniwersytetem Rzeszowskim – zajęcia laboratoryjne na wydziale Biotechnologii, WSPiA w Rzeszowie – Podkarpacka Młodzieżowa Akademia Prawa i Bezpieczeństwa, WSIiZ w Rzeszowie – klasa patronacka – moduł dziennikarski. Dyrektor LO Dariusz Fus: „Jestem przekonany, że poprawa warunków nauki, doposażenie szkoły w pomoce dydaktyczne, rozbudowa bazy sportowej (planowana budowa Orlika 200m i przebudowa strzelnicy sportowej),  zaangażowanie nauczycieli i uczniów w osiąganiu jak najlepszych wyników w nauce i sporcie, stwarzanie warunków do rozwijania pasji i zainteresowań uczniów będzie sprzyjać osiąganiu wysokich wyników na egzaminie maturalnym, olimpiadach i w rywalizacji sportowej”.

W wyniku rekrutacji na rok szkolny 2017/2018 w Zespole Szkół Technicznych im. Bohaterów Września 1939 r. w Kolbuszowej zostało przyjętych 167 uczniów do klas I. Młodzież kształcić się będzie na poziomie Technikum w zawodach: technik budownictwa, technik informatyk, technik logistyk, technik mechanik, technik mechatronik, technik hotelarstwa, technik usług fryzjerskich oraz technik geodeta oraz na poziomie szkoły Branżowej I stopnia w zawodach: operator obrabiarek skrawających, monter zabudowy i robót wykończeniowych, mechanik pojazdów samochodowych i sprzedawca. Jak informuje Ryszard Zieliński, Dyrektor ZST: „Do tej pory wykonana została winda przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych, odnowiono i dostosowano łazienkę dla osób z niepełnosprawnością, jak również zamontowano panele fotowoltaiczne. Montaż tego typu instalacji pozwoli na oszczędności oraz poprawę wydajności energetycznej. Instalacja służyć będzie również młodzieży z klasy o profilu „technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej” do celów dydaktycznych. W planie jest także montaż klimatyzacji w ośmiu salach lekcyjnych, m.in. w sali komputerowej oraz pracowni fryzjerskiej. Następnym krokiem będzie zakup materiałów dydaktycznych, wśród których wymienić można: obrabiarkę do drewna, 16 tablic interaktywnych, wyposażenie do pracowni logistycznej i geodezyjnej, drukarkę 3D oraz plotery”.

W wyniku rekrutacji na rok szkolny 2017/2018 w Zespole Szkół Agrotechniczno-ekonomicznych im. Komisji Edukacji Narodowej w Weryni w klasach pierwszych uczyć będzie się w czteroletnim technikum w dwóch klasach pierwszych 51 uczniów, natomiast w szkole branżowej I stopnia 14 uczniów. Największą popularnością wśród gimnazjalistów cieszył się zawód: technik ekonomista. Wszystkich, którzy jeszcze zwlekają z decyzją wyboru szkoły zapraszamy na nabór dodatkowy. Do wyboru jest Technikum w zawodach: technik żywienia i usług gastronomicznych, technik ekonomista, technik architektury krajobrazu; Szkoła Branżowa I stopnia, która kształci w zawodach: kucharz, monter sieci, instalacji i urządzeń sanitarnych. Dyrektor ZSA-E w Weryni Stanisław Olszówka: „Już dzisiaj wiadomo, że w nowym roku szkolnym będzie wiele możliwości na doskonalenie swojej wiedzy i umiejętności praktycznych. Na wakacjach zatwierdzony do realizacji został wniosek Aktywni w Europie z listy Programu Erasmus+ sektora Kształcenie i szkolenia zawodowe. Otrzymał on dofinansowanie z projektu „Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” finansowanego z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. Oznacza to, że do końca 2019 r. kolejne grupy młodzieży będą wyjeżdżały do Wielkiej Brytanii”. Już wkrótce w ZSA-E w Weryni odbywać się będą roboty polegające na przystosowaniu do potrzeb osób niepełnosprawnych budynku dawnego internatu. W ramach tego zadania powstanie podjazd wewnętrzny oraz łazienki dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością. Ponadto prowadzone będą prace zmierzające do powstania w tym budynku Szkolnego Centrum Informacji i Biblioteki, które docelowo zostanie wyposażone w nowy sprzęt komputerowy. Nowy sprzęt dydaktyczny pojawi się również w pracowniach szkoły.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE