reklama

Wiosenna pogoda zawita do powiatu kolbuszowskiego. Nawet 16 stopni na południu Polski. Radość nie potrwa jednak długo

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Wiosenna pogoda zawita do powiatu kolbuszowskiego. Nawet 16 stopni na południu Polski. Radość nie potrwa jednak długo - Zdjęcie główne

Szykuje się piękna, wiosenna pogoda. Radość nie potrwa jednak długo.

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W piątek (10 marca) termometry mogą wskazać nawet 14-16 stopni. Najcieplej ma być na południu Polski, także na Podkarpaciu. Wraz z napływem ciepłej masy powietrza, istnieje duża szansa na pojawienie się wiosennych burz. Niestety w sobotę do Polski zawita cyklon Diethelm.
reklama

- Choć może trudno w to uwierzyć, już jutro w południowej Polsce termometry mogą pokazać 14-16 stopni Celsjusza, a lokalnie nawet więcej - napisali na swoim profilu na Facebooku administratorzy Sieci Obserwatorów Burz.

Wraz z napływem ciepłej masy powietrza, istnieje spora szansa na pojawienie się wiosennych burz. Mogą się one pojawić głównie na południu kraju. Niewykluczone, że zagrzmi też na większym obszarze Polski. Prognoza burzowa będzie dostępna za kilka godzin.

Radość z iście wiosennej pogody nie potrwa długo. W sobotę (11 marca) ma nastąpić ochłodzenie. - Tam, gdzie jeszcze w piątek było nawet 16 stopni, termometry pokażą temperaturę oscylującą w okolicach 2 stopni powyżej zera - czytamy w komunikacie.

Dodatkowo pojawią się opady związane z cyklonem Diethelm, wyraźnie wzrośnie też prędkość wiatru. Najprościej mówiąc cyklon załamie pogodę w Polsce.

- Najpierw pojawią się opady deszczu, później śnieżyce i wiatr o sile wichury w porywach miejscami do lub ponad 70-100 km/h

- można przeczytać w serwisie dobrapogoda24.pl.

Niż nad Polskę ma wkroczyć w nocy z 10 na 11 marca. Większość modeli numerycznych wskazuje, że niż raczej przejdzie bezpośrednio nad naszym krajem.

Jest marzec, a powiedzenie na ten miesiąc brzmi: "W marcu jak w garncu". To określenie dla pogody, która cały czas się zmienia i nie da się jej przewidzieć. To miesiąc na pograniczu zimy i wiosny, dlatego jednego dnia może padać śnieg, a drugiego świecić słońce.

Tak samo, jak w garnku mieszają się ze sobą różne składniki i różne temperatury, tak samo w marcu mieszają się ze sobą wszystkie pory roku. To miesiąc pogodowych niespodzianek, toteż tak diametralna zmiana pogody nie powinna dziwić.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
reklama
reklama