Reklama

Wilcze ataki w powiecie kolbuszowskim. Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Rzeszowie informuje

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: pixels.com

Wilcze ataki w powiecie kolbuszowskim. Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Rzeszowie informuje  - Zdjęcie główne

Wilki coraz częście widywane są w powiecie kolbuszowskim. | foto pixels.com

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W ubiegłym roku wielokrotnie pisaliśmy o atakach wilków na zwierzęta hodowlane, a nawet psa. Ile odszkodowań wypłacono poszkodowanym mieszkańcom powiatu kolbuszowskiego?

W 2021 roku mieszkańcy powiatu kolbuszowskiego dość często informowali nas o napotkanych szczątkach dzikich zwierząt, które prawdopodobnie zostały zagryzione przez wilki. Takie sytuacje miały miejsce, chociażby w Porębach Dymarskich czy Dzikowcu. 

Wilki jednak kilkukrotnie na tyle zbliżyły się do gospodarstw ludzkich, że mieszkańcy powiatu kolbuszowskiego zaczęli się ich bać. 

Zagryzione daniele i owce 

W ubiegłym roku informowaliśmy o zagryzionych danielach, które były hodowane przez mieszkańca Porąb Dymarskich czy zagryzionych owcach w Ostrowach Baranowskich i Tuszowskich. 

We wszystkich przypadkach wilki wtargnęły do gospodarstw i zagryzły kilka sztuk zwierząt. 

Zaatakowany przez wilka pies 

Jedna z Czytelniczek kilka miesięcy temu poinformowała nas, że wilk zaatakował psa znajdującego się na posesji w Ostrowach Tuszowskich. Jak twierdziła, była pewna, że nie pomyliła wilka z psem. 

Te zwierzęta coraz częściej są widywane w naszych lasach. Patrząc po danych i sygnałach Czytelników, wilki upodobały sobie Ostrowy Tuszowski, Baranowskie i Poręby Dymarskie. Trudno się dziwić, ponieważ te miejscowości są bardzo zalesione, a domostwa są rozproszone. 

W Ostrowach Baranowskich kilku mieszkańców widziało w zeszłym roku wilczycę z młodymi. Może to świadczyć o tym, że zwierzęta te nie pojawiają się tutaj sporadycznie, a zadomowiły się już na dobre. 

ZOBACZ TAKŻE: 

Wilki pod domami w Dzikowcu. Zagryzły sarnę [FILM - DRASTYCZNE ZDJĘCIA]
Wilki ponownie zaatakowały! Zagryzły daniele w Porębach Dymarskich [DRASTYCZNE ZDJĘCIA]

Odszkodowania w powiecie kolbuszowskim

Łukasz Lis, rzecznik prasowy Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Rzeszowie, poinformował, że wypłacono trzy odszkodowania dla właścicieli zwierząt. 

W lipcu 2021 roku w Ostrowach Tuszowskich wilki zagryzły jedną owcę. Odszkodowanie wyniosło 300 zł. Z kolei w sierpniu w Ostrowach Baranowskich wypłacono 400 zł, również za jedną owcę. W tym samym miesiącu odnotowano zagryzienie także jednej owcy. Odszkodowanie również wyniosło 400 zł. 

- W 2021 roku na Podkarpaciu mieliśmy blisko 146 zgłoszeń, a kwota odszkodowań przekroczyła 230 tys. zł

- napisał o odszkodowaniach dotyczących zagryzionych przez wilki zwierząt Łukasz Lis.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy