Reklama

Wigilia 2018 - te przychodnie i urzędy będą zamknięte. Ten dzień powinien być niepracujący? | SONDA |

Opublikowano:
Autor:

Wigilia 2018 - te przychodnie i urzędy będą zamknięte. Ten dzień powinien być niepracujący? | SONDA | - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI 24 grudnia, zgodnie z kodeksem pracy, jest normalnym dniem pracy. Nie wszystkie jednak urzędy i lecznice będą tego dnia otwarte.

Poniedziałek, 24 grudnia, będzie dniem wolnym od pracy dla pracowników Starostwa Powiatowego w Kolbuszowej. Ten dzień urzędnicy pracujący w budynku przy ul. 11 Listopada, odpracowali w sobotę, 15 grudnia. 

Podobnie sytuacja wyglądać będzie w Powiatowym Urzędzie Pracy w Kolbuszowej. Wolną wigilię, pracownicy tej instytucji, będą mieli również za odpracowaną sobotę, 8 grudnia. 

Urząd Miejski w Kolbuszowej ma być czynny 24 grudnia tak jak zwykle - od godz. 8 do 16. Z jednym wyjątkiem. Tego dnia kasa, znajdująca się w magistracie, będzie czynna krócej - do godz. 11.

Nie wszyscy wiedzą

W przypadku pozostałych urzędów gmin w naszym powiecie, większość z nich skraca w wigilię godziny otwarcia. W Niwiskach urzędnicy będą czekali na mieszkańców od 7.30 do 13, tak samo jak w Raniżowie. W Dzikowcu - od 7.30 do 12. 

W urzędzie w Cmolasie, jeszcze nie wiedzą, jak będą pracować w wigilię. Zwykle jednak urząd jest czynny tego dnia do godz. 14. W Majdnie Królewskim urząd będzie pracował do godz 12.

Gdzie do lekarza?

A co, gdy tego dnia poczujemy się źle i trzeba będzie się wybrać do lekarza? Przychodnia Rejonowa nr 1 przy ul. Tyszkiewiczów będzie 24 grudnia zamknięta. Podobnie w przypadku Przychodni Rejonowej nr 2. NZOZ Ess-Med będzie czynny do godz. 13.30 a NZOZ Medimo do godz. 12.

- Zamknięte w tym dniu przychodnie mają obowiązek wskazać placówki zastępcze, w których pacjenci otrzymają pomoc - mówi Rafał Śliż, rzecznik Podkarpackiego Oddziału NFZ. - Na drzwiach przychodni obowiązkowo musi zostać umieszczona kartka z informacją, gdzie pacjenci mają się kierować - dodaje nasz rozmówca.

Pomoc w święta 

Jeżeli nie uda nam się dostać tego dnia do lekarza, pozostaje nam... nocna i świąteczna opieka zdrowotna od godz. 18. W czasie świąt lekarze i pielęgniarki będą czekać w ambulatorium od 24 grudnia (godz. 18) do 27 grudnia (godz. 8.00).

Sklepy krócej

W wigilię sklepy też nie będą otwarte tak jak zwykle. Przykładowo, zakupy w Biedronce zrobimy między godz. 6 a 13. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE