Reklama

Wiemy kto zostawił łajno i słomę przed biurem posła w Kolbuszowej [VIDEO]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Wiemy kto zostawił łajno i słomę przed biurem posła w Kolbuszowej [VIDEO] - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Kolbuszowska policja skierowała wniosek do sądu o ukaranie Tomasza Buczka, lokalnego działacza, za podrzucenie przed biuro poselskie obornika i słomy. Jak mówi oskarżony, zrobił to celowo i działał w imieniu rolników.

We wtorek, 20 października, na posła Prawa i Sprawiedliwości Zbigniewa Chmielowca czekała niemiła niespodzianka. Przed jego biurem poselskim znajdującym się przy ul. Mickiewicza w Kolbuszowej pozostawiono obornik i słomę. Było to pokłosiem słynnej już "piątki Kaczyńskiego".

Sprawa trafiła na policję, która postawiła zarzuty sprawcy. W sprawie zaśmiecenia ulicy Mickiewicza, w Zespole ds. Wykroczeń KPP w Kolbuszowej zostały przeprowadzone czynności wyjaśniające w sprawie o wykroczenie. - Po zgromadzeniu materiału dowodowego początkiem grudnia skierowano wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego w Kolbuszowej na mieszkańca powiatu kolbuszowskiego - poinformowała Jolanta Skubisz-Tęcza, oficer prasowy KPP w Kolbuszowej.

Zrobił to celowo

Jak się okazuje, obornik i słomę pozostawił przed drzwiami biura poselskiego Tomasz Buczek, lokalny działacz i polityk z ramienia Konfederacji. W tej sprawie zorganizował on we wtorek, 15 grudnia, konferencję prasową. - Komenda ustaliła sprawcę, który pozostawił słomę i obornik przed biurem poselski. Nie było to trudne, ponieważ mamy wybitnych specjalistów w naszej komendzie. Są tutaj też kamery, a ja specjalnie się z tym nie chowałem. Robiłem to wszystko z otwartą przyłbicą, ponieważ wiedziałem, że kolbuszowscy rolnicy, chociaż udzielają poparcia takiej akcji, sami się boją tego zrobić, aby konsekwencje ich jednak nie dosięgły - tłumaczył swoje działania Buczek.

Tomasz Buczek podkreślił, że nie wstydzi się swojego postępowania i zrobił to celowo z poczucia wyższej konieczności. - Odmówiłem składania wyjaśnień na kolbuszowskiej policji. Mam nadzieję, że sprawa trafi przed sąd. Przed sądem będę dowodził, że działałem w stanie wyższej konieczności, w interesie społecznym. W interesie społecznym było to, aby zaprzestać procedowania ustawy "piątka dla zwierząt", ponieważ była to ustawa bijąca w polskie rolnictwo - mówił dosadnie mieszkaniec gminy Kolbuszowa.

Zaproszeni do posła

Tomasz Buczek poinformował, że rolnicy przekazali mu, że spotkali się ze Zbigniewem Chmielowce, posłem na Sejm RP. - Poseł przeprosił za swoje głosowanie, powiedział, że popełnił błąd. Wiem również z informacji od rolników, że zadeklarował się, że nigdy nie był za wprowadzeniem zakazu uboju rytualnego, a jednak zdecydował się głosować po linii partyjnej - relacjonował Buczek.

 Kilkunastu rolników z powiatu kolbuszowskiego uczestniczyło w strajkach w Rzeszowie. Przejechali oni również przez ulice Kolbuszowej. - Wiem od mieszkańców, że popierali tę akcję, Myślę, że poseł powinien bardziej zainteresować się tym, co może zrobić dla polskiego rolnictwa, a na razie nie zrobił nic - mówił ostro lokalny polityk.

 Buczek wspomniał również, że sprawa wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej może uderzyć w polskich producentów mięsa wołowego. Podkreślił, że należałoby rozmawiać z Brytyjczykami o możliwości handlu lub szukać innych rynków zbytu. - Nasz rząd blokuje gospodarkę, zamyka, wprowadza lockdown, niemożliwa obywatelom możliwości zarobkowania, ludzie są sfrustrowani, tracą miejsca pracy - zauważył.

Tomasz Buczek apelował także do posła Chmielowca, żeby ten zajął się interesem polskich rolników. - Ja ze swojej strony gwarantuje, że jeżeli będzie taka konieczność, takie akcje będą powtarzane. Być może kolbuszowscy rolnicy śmielej będą brali w takich akcjach udział, mam takie sygnały, że rolnicy popierali akcję - zaznaczył Buczek.

O skomentowanie zaśmiecenia ulicy Mickiewicza poprosiliśmy Zbigniewa Chmielowca, posła na Sejm RP.  Poinformował, że jest to sprawa policji, ponieważ zostało zaśmiecone publiczne miejsce.

 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy