Reklama

Werynia: Ksiądz Stanisław Wójcik świętował jubileusz kapłaństwa

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Duchowny z Weryni obchodził 60 rocznicę święceń kapłańskich. Uroczystości zorganizowano we wtorek (29 czerwca).

Z okazji krągłego jubileusz kapłaństwa ks. Stanisława Wójcika, we wtorek o godz. 10 odprawiona została msza dziękczynna. Wierni modlili się także o potrzebne łaski w posłudze kapłańskiej na dalsze lata swojego emerytowanego proboszcza. 

ZOBACZ TAKŻE: Bardzo duże zmiany w wielu parafiach w powiecie kolbuszowskim. Przychodzą nowi księża [LISTA]

Ksiądz Wójcik jest pierwszym proboszczem parafii w Weryni

- Początki samodzielnego ośrodka duszpasterskiego w Weryni sięgają 14 kwietnia 1974 r., kiedy to przy kaplicy dworskiej bp tarnowski Jerzy Ablewicz utworzył wikarię parafialną, a pieczę nad nią zlecił ówczesnemu wikariuszowi kolbuszowskiemu ks. Stanisławowi Wójcikowi

- czytamy na stronie Diecezji Rzeszowskiej.

Parafia Werynia

Na początku lat 80. przystąpiono do budowy kościoła parafialnego według projektu Adama Gustawa z Rzeszowa. Sześć lat później, 16 czerwca 1986 roku, świątynia została poświęcona przez bpa pomocniczego diecezji tarnowskiej Piotra Bednarczyka. W latach 1989-1992 obok kościoła wzniesiono dom parafialny (plebanię).

Ksiądz Stanisław Wójcik proboszczem parafii był od 1978 do 2008 roku. Kiedy przeszedł na emeryturę, jego miejsce zajął ks. Jarosław Depczyński, obecny proboszcz weryńskiej parafii.

Książka o duchownym

W 2011 roku ks. Wójcik świętował 50-lecie święceń kapłańskich. Wtedy to ukazała się książka pt. "Złoty jubileusz kapłaństwa ks. prałata Stanisława Wójcika 1961-2011" autorstwa Grzegorza Wójcika i Sławomira Zycha.

W liczącej 40 stron publikacji można przeczytać rozmowę z ks. prałatem Stanisławem Wójcikiem - długoletnim proboszczem w Weryni i dziekanem kolbuszowskim. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy