Reklama

Uczniowie z Weryni zebrali ponad 500 litrów śmieci! [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

EDUKACJA Dobiegła końca szkolna akcja Przyjaciele lasu w kategorii „Leśny Patrol" objęta honorowym patronatem Nadleśnictwa Kolbuszowa w ramach, której promowane były wśród uczniów zasady prawidłowego zachowania się w lesie oraz szacunku dla ojczystej przyrody.

Od 1 kwietnia do 20 czerwca uczniowie Zespołu Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych w Weryni posprzątali około 10 hektarów lasu, przydrożnych rowów i strumyków.

- Uzbieraliśmy łącznie około 500 litrów różnych śmieci, które następnie zostały posegregowane i oddane do zakładów odpowiedzialnych za gospodarkę odpadami w poszczególnych gminach powiatu kolbuszowskiego

- czytamy na stronie szkoły.

Jak możemy sami zadbać o las?

  • Pamiętaj, aby w lesie zachować ciszę.
  • Nie pal w lesie ogniska!
  • Nie wyrzucaj śmieci w lesie! i zwracaj uwagę innym śmiecącym – nielegalne śmiecenie jest wykroczeniem i podlega karze grzywny do 5 000 zł!
  • Nie niszcz roślin, mrowisk, ani gniazd zwierząt.
  • W lesie spaceruj tylko wydeptanymi ścieżkami.
  • Kiedy zbierasz grzyb, nie wyrywaj ich całych z ziemi, wykręć tak, aby zostawić grzybnię.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy